Nejen otázky týkající se financí položil Deník prezidentovi kolínského hokejového klubu. Ondřej Franc objasnil situaci ohledně několika změn v kolínské sestavě nebo vytyčil cíle pro nadcházející ročník druhé ligy.

Nová sezona začíná. Jaké nejdůležitější změny v klubu během letní sezony proběhly?
Hlavní změny se týkaly klubu jako celku. Správní rada je rozšířena, přibylo do ní několik nových tváří a daří se teď pracovat i na věcech, které jsme v předchozích letech opomíjeli, protože na ně bylo málo času.

Co se týče vedení áčka, do party přibyl nový manažer, Jakub Plašil. Co vše má v týmu za úkol?
Jakub Plašil převzal veškeré činnosti spjaté s A-týmem. Pochopitelně nejvíc času věnuje získávání finančních prostředků od sponzorů, ale pod jeho vedením bude probíhat také výběr dodavatelů hokejové výstroje a výzbroje nebo například organizace domácích utkání a celý marketing.

Další staronové jméno na soupisce týmu je Luboš From. Už zde ovšem nefiguruje jako bek, ale jako kustod. Jak vznikla tato spolupráce a jak funguje? Jaké jsou jeho úkoly?
Luboše oslovil nový člen Správní rady a jeho bývalý spoluhráč Václav Nedbal a poměrně rychle jsme se domluvili. Požadavek na kustoda vzešel částečně přímo z kabiny, protože určité věci nefungovaly tak, jak bychom si my i hráči představovali. Jeho úkolem je zajišťovat servis výstroje pro A-tým a také se stará o broušení bruslí pro celý oddíl.

A do třetice nová tvář v áčku, devětatřicetiletý Tomáš Pácal. Jak se klubu podařilo dohodnout s tímto excelentním bekem a jaké jsou podmínky jeho setrvání tady?
Tomáš Pácal během léta v podstatě ukončil svou profesionální kariéru. Pro nás to ale, samozřejmě, bude do sezony veliká posila, a to nejen na ledě. Manažer A-týmu v současné době dojednává poslední detaily s Plzní a do začátku sezony by měl být dotažený přestup do Kolína.

Naopak, z kolínského áčka zmizely dvě mladé tváře, útočník Pavel Musil a gólman Jirka Blažek. Jaká je situace v jejich případě?
Ani tam ještě nejsou jednání zcela ukončená, ale podle posledních informací by měli oba dva dostat příležitost ve vyšší soutěži. S největší pravděpodobností odejdou na roční hostování a oba budou mít vyřízené střídavé starty zpátky do Kolína. Zatím není jasné, jak často je uvidíme v našich zápasech. Bude záležet na jejich vytížení v Havlíčkově Brodu (v případě Pavla Musila pozn.red.), respektive Hradci Králové (v případě Jiřího Blažka pozn.red.).

Ze soupisky týmu ubylo i další jméno. Klub se nedohodl s Janem Kubištou. Proč?
Jan Kubišta dostal od manažera určitou nabídku, kterou neakceptoval.

Další výraznou změnou měla být změna hracího dne z neděle na sobotu. Nakonec se však bude hrát stejně jako v předchozích letech v neděli. Proč?
Správní rada oddílu sice během prázdnin akceptovala návrh hráčů a přesunula hrací den na sobotu, nicméně okolnosti donutily vedení klubu k návratu k nedělnímu termínu. Roli sehrály organizační komplikace ve vztahu k provozu restaurace a také fakt, že by se v kolínském dresu nemohli objevovat Jiří Blažek a Pavel Musil, kteří budou nastupovat v prvoligových týmech Hradce Králové, respektive Havlíčkova Brodu a do Kolína budou mít střídavé starty.

Jaká je aktuální finanční situace klubu? S jakou vizí jde klub do nové sezony?
Finanční situace u áčka není dobrá. V loňské sezoně nám vypadl jeden z větších sponzorů, se kterým jsme počítali, tudíž cílem nové sezony je jednoznačně stabilizace po finanční stránce. Rozpočet na sezonu byl opět o něco snížen, v A-týmu budou působit výhradně naši hráči, manažer týmu našel nového českého dodavatele holí, od čehož si také slibujeme úsporu. Ta firma dodává hole například prvoligové Jihlavě, takže kvalita by měla být zaručena. Podstatně lepší je situace u mládeže, kde jsme sice také museli sáhnout k některým úsporným opatřením, ale zejména díky podpoře Města Kolín nemáme výraznější problémy. Zde je na místě vyzvat všechny, kteří mohou a chtějí kolínskému hokeji pomoci, aby se nám přihlásili.

A otázka na závěr, jaké jsou cíle pro nadcházející ročník?
Sportovní cíle jsou podobné jako v loňské sezoně. Prioritou je hrát hokej, který se bude líbit a na který budou chodit diváci. Pochopitelně je naším cílem zahrát si na konci sezony play-off a stejně jako v posledních dvou letech bychom ho chtěli začínat v domácím prostředí. Jak ale bude sezona vypadat, je teď těžké odhadovat. Kromě změn soupisky se poměrně výrazně změnilo také složení naší skupiny. Milevsko a Benešov budou hrát západní skupinu a nám přibyl jihomoravský trojlístek Technika Brno, Hodonín a Břeclav. Bude to jistě zajímavá konfrontace, protože kvalita jednotlivých skupin je mezi diváky poměrně oblíbené téma. Hodonín patřil v posledních letech mezi nejsilnější týmy ve skupině Východ a určitě má vysoké ambice i v nadcházející sezoně. Podobně bych ještě před pár lety hodnotil i Techniku Brno, ale v posledních sezonách se vysokoškolský klub pohyboval spíše ve spodních patrech tabulky. Léto plné změn má za sebou Břeclav, která řešila existenční problémy a dlouho visel otazník nad tím, zda vůbec seniorský tým postaví.