Trutnov – Kolín 5:0

Kolínští vstoupili do utkání aktivně a brzy si také vytvořili první gólové příležitosti. Při vyloučení domácího Poula byli blízko otevření skóre Kubát s Morkesem, ani jeden však nedokázal dopravit puk do odkryté branky.

Místo toho nečekaně udeřilo na druhé straně, když ve stále probíhajícím oslabení skóroval Chytráček – 1:0. Inkasovaná branka jako by Kozly zaskočila a už za dvě minuty to bylo o dvě branky. Chytráček tentokrát asistoval a úspěšným střelcem byl Luštinec. Aby toho pro hosty nebylo málo, upravil stav první třetiny v jejím závěru Březina – 3:0.

Důrazná domluva v kolínské kabině na sebe nenechala dlouho čekat a zpátky do zápasu se mohli hosté vrátit ve 25. minutě. Kubát už už zvedal ruce nad hlavu, jeho ránu ale zastavila tyč Bieglovy branky. Zkušený matador v trutnovské kleci pak kryl všechny kolínské pokusy, a tak sedm stovek diváků v prostřední části gól nevidělo.

Závěrečná třetina ukázala, v čem je největší síla Trutnova. Domácí hráli poctivě v obraně a využívali každé příležitosti k zaútočení. A trpělivost jim přinesla ovoce v 50. minutě, kdy Brázdil propustil nahození Pištory. Konečnou podobu dal výsledku Luštinec a Kolínští mají před pondělní odvetou o čem přemýšlet.

„Asi jsme nečekali takový výsledek. Bylo to těžké utkání, protože Kolín má svojí sílu, má dvě možná i tři super lajny. Zaplaťpánbůh, že jsme zápas odehráli takhle,“ řekl po utkání asistent Trutnova Jaroslav Řehák. „Určitě bylo klíčové, že už po první třetině to bylo 3:0. Druhá třetina skončila 0:0, kdyby se však soupeř přiblížil a vstřelil jednu dvě branky, asi by to pak bylo těžší. Kluci to ale odehráli zodpovědně a ve třetí třetině jsme si to pohlídali. To, že chytal Radovan Biegl, byla domluva gólmanů. Neříkal bych, že je něco rozhodnutého, protože tahle série se může hrát klidně na pět střetnutí. My uděláme všechno proto, abychom v pondělí uspěli v Kolíně a nalákali tím diváky, aby přišli v hojném počtu na to třetí utkání,“ dodal.

„Neproměnili jsme šance, domácí se pak chytli a ty tři góly v první třetiny rozhodly. My jsme nedali gól z metru, domácí dali tři góly ze tří střel z dálky, co k tomu říct,“ hlesl trenér Kolína Stanislav Bednář. “Ve druhé i třetí třetině jsme měli stále šance, ale když je neproměníte, nemůžete vyhrát. Jestli nás Biegl vychytal? No, samozřejmě že něco chytil, ale spíš za to mohla naše špatná střelecká potence.“

Branky a asistence: 13. Chytráček (Luštinec), 15. Luštinec (Chytráček), 19. Březina (Fořt, Šimoníček), 50. Pištora (Bláha, Jindřich), 55. Luštinec (Hamerský). Rozhodčí: Vokřál – Bosák, Krátký. Vyloučení: 10:10, navíc Malý (Kolín) 10 minut OT. Bez využití. Oslabení: 1:0. Diváci: 713. Třetiny: 3:0, 0:0, 2:0. Stav série: 1:0.

Kolín: Brázdil – Nedbal, Procházka, Pácal, Barták, Pýcha, Špringl, Minarčík – Malý, Pospíšil, Skokan – Morkes, Kubát, Mejzr – Ježek, Cerk, Herwig – Čtvrtečka, Javůrek, Nekvasil.