V posledním kole základní části se rozhodovalo o soupeři Kozlů. Varianty byly dvě: Trutnov nebo Nymburk. A právě vzájemný duel těchto dvou týmů rozhodl o tom, že se nebude potřetí v řadě hrát derby Kolín – Nymburk. „Kvůli atraktivnosti by byl samozřejmě nejlepší Nymburk. Přišlo by hodně lidí, navíc do Nymburka je to asi dvacet minut jízdy. Ale když to bude Trutnov, taky nebudeme proti,“ řekl před posledním kolem trenér Kolína Stanislav Bednář. „Do Trutnova to taky není daleko,“ dodal.

Už to vypadalo, že se bude hrát opět derby. Nymburk vedl v Trutnově 4:2, pak však domácí vyrovnali ve třetí třetině na 4:4. Nymburk musel vyhrát v základní hrací době, proto v závěru zkoušel hru bez brankáře. Tento tah ale nevyšel. Dostal pátý gól. Fanoušci tak na atraktivní sérii mohou zapomenout. Na Kolín vyšel Trutnov, Nymburk se utká s Jindřichovým Hradcem.

„Už nemá cenu se o tom bavit. Musíme vzít ten fakt, že hrajeme s Trutnovem,“ podotkl Bednář. „My jsme přivítali, že nemusíme jet třeba do Hodonína nebo Brna. To je daleko. Hraje se na tři vítězné zápasy, navíc obden. Kluci chodí do práce a dlouhé cestování by nebylo zrovna příjemné. Navíc máme úzký kádr. „Poslední kolo jsme měli volno, dobře potrénovali a do utkání jdeme s čistou hlavou,“ řekl Bednář.

Bilance vzájemných zápasů hovoří ve prospěch soupeře. Ten vyhrál tři ze čtyř duelů. „Je pravda, že Trutnov hrál v poslední době dobře a nám se moc nedařilo. Ale play off je jiná soutěž a hodně bude záležet na momentální formě. Předchozí výsledky se mažou. Taky bude záležet, jak třeba zachytají brankáři,“ konstatoval Bednář.

Jeho tým bude sérii začínat v sobotu na ledě soupeře. Doma se představí v pondělí 20. února. Hraje se od 18 hodin.

Jak se hraje: Mužstva umístěná po 1. části ve skupinách na 1. – 8. místě sehrají tři kola (čtvrtfinále, semifinále a finále) play off (1-8, 2-7, 3-6 a 4-5), a to vždy na tři vítězství s tím, že první, třetí a případně páté utkání se hraje u lépe umístěného mužstva po 1. části soutěže a druhé a případně čtvrté utkání u mužstva umístěného hůře. Vítěz finále postupuje do baráže I. ligy ČR
Vzájemné zápasy: Trutnov – Kolín 1:5, Kolín – Trutnov 2:4, Trutnov – Kolín 4:3, Kolín – Trutnov 3:4
Termíny play off: 1. kolo (čtvrtfinále) - 18., 20., 22., 24., 26. února, 2. kolo (semifinále) - 28. února, 1., 3., 5., 7. března, 3. kolo (finále) - 9., 11., 13., 15., 17. března
Dvojice play off: Hodonín – Břeclav, Technika Brno – Žďár nad Sázavou, Trutnov – Kolín, Nymburk – Jindřichův Hradec