Velkolepé oslavy po zápase. Nejen v kabině, i na ledě jsme si to užívali…
My jsme se tohoto zápasu báli, po té devítce z minulého týdne (Kolín doma podlehl Technice Brno 0:9 pozn.red). Měli jsme z toho strach. Myslím ale, že všichni podali dobrý výkon a zahráli jsme parádně. Zvládli jsme to na jedničku. To všichni viděli, takže oslavy byly na místě.

Ve středu jste si přece spravili chuť v Chotěboři, kde jste vyhráli 9:4. I přesto jste se tak hodně báli?
No, i tak jsme se báli. Říkali jsme si totiž, že Nymburk má výborné mužstvo. Ale zvládli jsme to dobře.

Do zápasu proti Nymburku jste poprvé nastoupil s kapitánským céčkem. Pociťoval jste nějaké změny?
Změna nebyla žádná. Někdo to céčko musel mít, tak jsem to vyfasoval já. Nejdřív to měl nabídnuté Karel Nedbal, ale ten to moc nechtěl, tak jsem to dostal já. Nějaká velká změna to ale není.

Ale i tak to něco obnáší. Ať už je to pozdravení se s rozhodčími na začátku a konci utkání, tak nějaký hec v kabině, na střídačce…
No, to samozřejmě. Už jsem to dělal loni ve Vrchlabí, takže malinko vím, co to obnáší. Ale není to nic závratného.

Proti Nymburku to nebyl jen zápas, kde jste poprvé byl kapitánem týmu, ale také jste po návratu do rodného klubu vsítil první gól v Kolíně vůbec…
Ano, máte pravdu. No, to bude stát nějaké zápisné (smích).

A co to bude stát?
To je tajné, to neříká.

Tak já to vím. Ale naši čtenáři by to taky rádi určitě věděli…
Asi basa piva to bude, to ještě jde (smích).

Popište tu gólovou situaci z vašeho pohledu…
Hráli jsme přesilovku pět na tři, dostal jsem puk na modrou. Chtěl jsem ho hrát po své straně na Pospece (Petr Pospíšil pozn.red.), a protože mi tam dal hráč hokejku, tak jsme vystřelil. Mazačka (Martin Mejzr pozn. red) tam parádně clonil gólmanovi. Ten vůbec nic neviděl a dostal to pod vyrážečku.

I v Chotěboři jste stál u hezkého gólu. V přesilovce od modré jste perfektně našel Kubátovu čepel před bránou. To byl domluvený signál nebo to byla v uvozovkách náhoda?
Náhoda to nebyla. Já jsem to viděl. Ale nic domluveného to nebylo. Tam se dobře Čub (Pavel Kubát pozn.red.) postavil, hráči se rozestoupili a vznikla tam mezera.

V Chotěboři jste hrál chvíli po boku dalšího devětatřicetiletého beka Kolína, Karla Nedbala. To jste zřejmě vytvořili nejstarší obrannou dvojici ve druhé lize…
Já si myslím, že v celé republice (smích).

Když jste spolu hráli, tak jste si vyměnili strany. Vy jste šel napravo a Karel Nedbal nalevo. To bylo kvůli střele?
Přesně, to bylo kvůli přesilovce. Začali jsme každý na své straně, ale moc nám to nešlo, tak jsme chtěli udělat něco jiného, tak jsme se obrátili.