Jenže pokřik to byl zcela ironický, s nadsázkou. Prostě vysokou porážku svých Kozlů od Brna vzali kolínští fanoušci velmi sportovně. „Já jsem spokojen! Sice to dnes nebylo ono, ale myslím, že to bude už jenom lepší,“ nechal se slyšet jeden z fanoušků.

Kolínští hokejisté ve své letošní domácí premiéře totálně vybouchli. Na ledě jim nevyšlo nic, na konci už ani žádná střela nedolétla až na branku. Za to do domácí kasy, tam to padalo. Technika Brno v Kolíně slavila hned devět branek.

„Prostě přišel zápas, který taky jednou za sezonu přijde. Všude jsme byli druzí, souboje jsme nevyhrávali, nebruslili jsme. Prostě se nedařilo. Snaha tam byla, ale neproměnili jsme šance na začátku, soupeř proměnil a už se to neslo, komentoval kouč Kolína Stanislav Bednář porážku 0:9.

„To, co hokej má mít, to my jsme postrádali. Přitom jsme v sobotu před zápasem dobře trénovali,“ pokrčil rameny.

Kolín vstoupil do utkání celkem dobře. I nějaké šance měl, jenže pak bylo jedno vyloučení, druhé vyloučení, totálně pokažená přesilovka a gól hostů. A tím se lavina ze strany Techniky odstartovala. „Byly dvě vyloučení, které nás trochu zabrzdily, to se stane v hokeji. Horší je, že jsme nedělali věci, které obvykle děláme. Jako že jsme nedobruslovali, nevraceli se. Třetí útočník nebránil před bránou,“ mrzelo trenéra Bednáře.

A výsledek toho? Ukazatel na světelné tabuli se nakonec zastavil až na počtu devíti branek. Skórování hostů mělo přitom stoupavou tendenci, v první části dva góly, pak tři a na závěr čtyři. „Devět gólů je dost, ale zkrátka jsme si to vypili se vším všudy,“ velmi střízlivě hodnotil vysokou porážku kolínský lodivod.

Devět gólů v kolínské síti a všechny schytal jeden gólman. I to se často nevidí. Ať už za ně gólman může či ne, tak je nepsaným pravidlem, že se po čtvrtém, pátém kousku vystřídá. Proti Brnu si ale hořký kalich neorganizované hry Kolína vypil gólman Blažek i s hořkým lógrem. „To nebyly góly brankáře, takže jsem nepřemýšlel, že bych ho střídal. Náš druhý gólman (Jaroslav Brázdil pozn.red.) byl v přípravě zraněný, takže i proto. Ale jsme s ním domluvený, že ve středu v Chotěboři bude chytat. Aby měl možnost si zachytat celý zápas a od nuly,“ vysvětlil Bednář, proč ke střídání gólmanů nedošlo.

Kozlové si mohou napravit reputaci již ve středu, kdy hrají od 18 hodin v Chotěboři. A přijdou na řadu nějaké změny?"Co my můžeme měnit. Máme pár hráčů, jen šest beků. Z toho proti Brnu jeden při rozbruslení řekl, že je mu špatně, takže odstoupil ze zápasu a musel jít na beka útočník Čtvrtečka. My nemáme co měnit, máme to akorát. A mladí junioři, co přišli, ti se budou moci zapojit třeba za dva za tři měsíce, až se s námi sehrají," konstatoval Bednář.

Kolín válčí už bez Pomichálka

Každý fanoušek si určitě všiml, že ze soupisky Kozlů na poslední chvíli zmizelo jméno útočníka Milana Pomichálka. Ano, je to tak. Není zraněný nebo nemocný. V Kolíně skončil.

Na vlastní žádost odešel do Kutné Hory. „On požádal, že chce odejít na hostování. My jsme to vzali na vědomí, akorát jsme prosazovali už formu ne hostování, ale trvalý přestup. Protože jeho odstředivé tendence trvají už několik let. Ta doba nazrála. Je to hokej, hráči se mění, to je normální přirozený život,“ komentoval odchod devětadvacetiletého centra manažer klubu Jakub Plašil.

„Na této úrovni, když ti hráči nejsou profesionálové, a někdo se pevně rozhodne, tak jim nemůžete bránit, aby neodešel. Pak už by ho hokej u nás asi nebyl, a to by zase otrávilo zbytek mančaftu,“ doplnil ještě.

Pomichálek byl v přípravě zařazen do první pětky ke Skokanovi a Malému. Jeho místo zatím nahradil junior Cerk.