Kolín - Kutná Hora 5:1

Po posledních matných výsledcích se jistě 620 fanoušků na kolínském stadionu obávala, zda Kozlové dokáží porazit rivaly z Kutné Hory. Naštěstí prakticky od první minuty nebylo o vítězi pochyb.

Kolín šel do vedení hned v úvodu první třetiny díky přesilovkové trefě Skokana, nicméně taktéž v početní výhodě srovnali i Sršni. Hanuš poprvé a naposledy prostřelil Brázdila a na světelné tabuli svítilo skóre 1:1.

Ještě do první přestávky se však domácí ujali vedení, které už nepustili. Na 2:1 zvyšoval Mejzr.

Ve druhé třetině začal hlavní sudí hojně vylučovat, ale hostům přesilové hry hrubě nevycházely. Naopak Kolín zvýšil vedení. Na modré čáře udržel Kubát puk a předal ho do jízdy Mejzrovi, který vstřelil svůj druhý gól v zápase.

Ve třetí třetině už byli na puku prakticky jen Kolínští. A vytěžili z toho ještě další dvě trefy. Špringlovu ránu od modré tečoval kapitán Malý a stejný hráč si počínal naprosto profesionálně, když v úniku v oslabení nechal brankáře Kalouska „vykoupat“ a zasunul do odkryté kutnohorské svatyně.

Kolín tak po čtyřech zápasech konečně bodoval a domácí trenér byl spokojen. „Konečně jsme hráli na šest obránců a bylo to znát. Od prvních minut nebylo pochyb, kdo v dnešním utkání bude brát body,“ řekl po utkání trenér Stanislav Bednář. „Od prvních minut bylo jasné, kdo si z dnešního zápasu odnese tři body,“ dodal.

Zklamání dával po utkání najevo manažer Kutné Hory Vladimír Muras. „Chtěli jsme navázat na dobré výkony, ale to se povedlo jen v první třetině. Pak nás Kolín přebruslil, z čehož vznikla jejich převaha,“ řekl. „Zaslouženě jsme bohužel prohráli,“ dodal.

„Hráli jsme naprosto špatně, nemáme se ani na co vymluvit,“ zlobil se po zápase asistent Sršňů Libor Barta. „Hráči nepodali výkon, jako ve Žďáru. Zvlášť od zkušenějších hráčů jsem čekal, že mužstvo v derby potáhnou, ale neudělali vůbec nic," zlobil se.

V rámci základní části druhé ligy zbývají poslední dvě kola. Kolín však už čeká jen jediný zápas před vyřazovacími boji. Sobotní střetnutí u lídra skupiny – Hodonína.

Branky a nahrávky: 3. Skokan (Pospíšil, Nedbal), 13. Mejzr (Morkes, Kubát), 29. Mejzr (Kubát), 46. Malý (Špringl, Pospíšil), 52. Malý (Skokan) – 4. Hanus (Veselý, Kůrka). Rozhodčí: Vaněk – Krátký, Žemlička. Vyloučení: 13:10. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 620. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:0.

Kolín: Brázdil – Nedbal, Špringl, Pácal, Barták, Pýcha, Procházka – Malý, Pospíšil, Skokan – Morkes, Kubát, Mejzr – Ježek, Cerk, Herwig.

Kutná Hora: Kalousek – Janata, Šlejtr, Burda, Bílek, Vondráček, Horálek, Muras, Vylíčil, Sladký, Kubišta, Kadlec, Hanus, Veselý, Pomichálek, Kůrka, Jankovský, Tvrdík, Štěpánek.