Kolín – Kutná Hora 4:3

Jenže minutu a dvanáct vteřin před koncem třetí třetiny Morkes udělal před kutnohorským gólmanem protizvrat, obkroužil kruh a vystřel. A gól. Tak velký kámen spadl nejen kolínskému trenérovi ze srdce. Jeho svěřenci, když by totiž nevyhráli, tak by mohli být naštvaní sami na sebe. Neproměnili střel, až hrůza. A když se k tomu přičte, že po sedmi minutách zápasu vedli 2:0 po dvou proměněných přesilovkách, bylo by to tuplem na místě.

„To byl zápas Kolín proti Kolínu. Soupeř se dostal třikrát k nám, dal tři góly. My měli šedesát šancí a nemohli jsme trefit bránu. První třetina mohla skonči 5:0 a nikdo by se nedivil,“ rozčiloval se po utkání kolínský trenér Stanislav Bednář. „My jsme sami sobě nebezpeční, protože nedáváme góly a děláme chyby ve hře dozadu,“ doplnil ještě.

„To víte, že se mi ulevilo. Ale zase, měli jsme už před tímto momentem spoustu šancí,“ kroutil hlavou Bednář, když komentoval vítězný gól Morkese, který přišel za pět minut dvanáct.. „My bojujeme, to jo. Ale koncovka je slabá,“ upřesnil.

„Do jsme utkání vstoupili špatně. Na začátku jsme šli dvakrát do oslabení a byly z toho dva góly. Pak jsme se trošku zvedli a dokonce jsme se dostali i do vedení, ale bohužel jsme byli tak utahaní, že jsme utkání nedotáhli do vítězného konce,“ komentoval zápas Bednářův protějšek, kouč Sršňů Radoslav Svoboda.

„Nechci se vymlouvat, ale rozhodčí Kolínu taky pomohl. Nám pískl fauly, Kolínu moc ne. Ale budiž, to je věc názoru. Nicméně jsme byli tak utahaní, že jsme to nedotáhli. Hráli jsme od druhé třetiny na dvě pětky a skoro každé utkání dohráváme v deseti,“ krčil rameny Svoboda s tím, že kádr je úzký a únava se projevuje.

„Nutno ale taky dodat, že gólman nás podržel, že jsme mohli dostat deset gólů a nedivili bychom se,“ přiznal na druhou stranu trenér Sršňů sportovně.

Branky: 2. Kubát (Procházka, Nedbal), 7. Pácal (Barták), 48. Cerk (Mejzr, Morkes), 59. Morkes - 14. Kubišta (Burda), 29. Kůrka (Muras), 44. Nakládal (Uhlíř). Rozhodčí: T.Würtherle - Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 3:8, navíc Sladký a Křišťan (oba KH) 10 min. Využití: 3:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 830. Třetiny: 2:1, 0:1, 2:1.
Kolín: Brázdil - Nedbal, Procházka, Barták, Pácal, Pýcha, Richter - Skokan, Cerk, Kubát - Mejzr, Morkes, Herwig - Vágner, Hanzl, Ježek – Čtvrtečka.
Kutná Hora: Jira – Bílek, Kadlec, Janata, Horálek, Veselý, Kůrka – Kubišta, Burda, Bláha – Křišťan, Muras, Sladký – Jankovský, Nakládal, Uhlíř – Tvrdík, Šlejtr, Králíček.