Kolín - Havlíčkův Brod 2:1

Favorit utkání otevřel skóre hned v první minutě. Po úvodním prohraném buly se Kozlové nechali zatlačit do třetiny a po řadě chyb inkasovali. Začátek jak ze špatného filmu. Jenže…

Jenže Kozlové nesvěsili hlavy a chvíli na to se jim podařilo zásluhou Šafránka vyrovnat. Ten se po Bičištěho přihrávce propracoval až před gólmana a střelou nad vyrážečku slavil úspěch – 1:1. Bylo vyrovnáno.

Vyrovnaný stav nakonec vydržel dalších třiapadesát minut. Kozlové dokázali ve druhé třetině přežít řadu oslabení a zejména díky vynikajícímu výkonu gólmana Moravce, který si připsal 48 úspěšných zásahů, si brousili zuby na remízový bodík. Kdo by ho proti Rebelu nebral. Jenže ten se nakonec nekonal.

Kozlové totiž brali body dva. Poté, co Moravec v předposlední minutě vykryl tři velmi nadějné pokusy hostí, se do protiútoku vydal Šafránek. Jeho střelu gólman ještě vyrazil. Nicméně, hráč s číslem 88 vybojoval zpět puk, vybruslil si na kruhu a poslal kotouč na druhou stranu na volného Vágnera. A ten akci dokonal. V čase 59:02 se měnilo skóre potřetí a naposledy. Kozlové vyhráli 2:1.

„V pátek přijel na náš led favorit z Havlíčkova Brodu. My už jsme v první čtvrtině soutěže odehráli dobrý zápas tam a potvrdili jsme to i doma. V první třetině byl nicméně Havlíčkův Brod hokejovější, my jsme se ale díky velkému nasazení drželi ve hře. Od druhé třetiny už jsme tahali za delší konec provazu, byli jsme v lepší herní pohodě. Solidní výkon jsme pak v závěru přetavili v zasloužené vítězství,“ byl pyšný na své svěřence kouč Kolína Václav Rác.

Branky: Šafránek, Vágner. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:0.
Kolín: Moravec - Svoboda, Špringl, Bičiště, Martínek, Topol, Skalník - Kadlec, Herwig, Ježek - Flídr, Šafránek, Vágner - Zumr, Protivný, Kočí - Filip, Šebek.

Kolín – Jindřichův Hradec 7:1

Vstup do nedělního utkání vyšel Kozlům na jedničku. Vajgar, ač se zmítá na dně tabulky, nutně potřebuje bodovat, a tak se očekával odpor a přetahovaná. Než se ale hosté stačili nadechnout, už prohrávali o tři branky. A to běžela teprve sedmá minuta.

Když pak Kozlové udělali několik chyb a dovolili soupeři v přesilovce stáhnout náskok, tak pak přišla obrovská minela vajgarského gólmana. Ten namazal kolínskému Protivnému, který jen uklidil kotouč do zcela prázdné kasy – 4:1. Takže místo nádechu k obratu další podpásovka.

A tak to vlastně bylo pořád dokola. Než se stačili hosté rozkoukat, dostali branku. Ve druhé třetině hned v první minutě, ve třetím dějství hned ve třetí. Kozlové si tak bez potíží dobruslili pro vítězství, které korunovali ještě trefou čtyři sekundy před koncem.

„Do nedělního utkání jsme šli s trochu rozházenou sestavou. Po pátečním zápase onemocněli tři obránci. V první třetině jsme hráli velmi dobrý kombinační hokej a dostali jsme se do vysokého vedení. Ve druhé třetině jsme začali předržovat puky a dělat více chyb, ale v poslední části jsme se zase vrátili k naší hře a zápas jsme dotlačili do vysoké výhry,“ komentoval zápas trenér mladých Kozlů Václav Rác.

Branky: Herwig 2, Šafránek 2, Ježek, Protivný, Flídr. Třetiny: 4:1, 1:0, 2:0.
Kolín: Moravec (od 43. Hermann) - Špringl, Filip, Skalník, Výborný, Topol, Kořínek, Tvrdík - Kadlec, Herwig, Ježek - Flídr, Šafránek, Vágner – Kočí, Protivný, Šebek - Zumr.