Kolín – Mělník 6:3

Třetí minuta zápasu, Kolín prohrává 0:1. Ve třinácté pak Flídr po Filipově akci vyrovnává dorážkou. Ale uplyne pár sekund a Kozlové zase prohrávají. Ujímá se teč bekovi střely. A to není zdaleka vše, to nejdůležitější začíná minutu na to.

Filip vyrovnává po Flídrově přihrávce z rohu, na začátku druhé třetiny se od modré mezi betony trefuje Martínek. Filip pak proměňuje samostatný únik, Herwig se prosazuje dorážkou do prázdné brány a na začátku posledního dějství ještě Tomáš Filip dokonává hattrick. Kolín vede už 6:2. Zkrátka nedobře rozjetý zápas se pro Kolínské mění v galakoncert.

Náladu kolínských nemůže zkazit ani proměněné trestné střílení Mělníka. Je totiž minuta do konce a výsledek 6:3 zaručuje jednoznačně zisk dvou bodů.

„Do utkání jsme šli s kombinovanou sestavou, lepili jsme třetí lajnu, kde nám pravé křídlo hrál bek, který byl dlouho zraněný. Soupeř nás v úvodní třetině přehrával a přebrusloval. Byli jsme v obtížích, prohrávali jsme 0:1, pak 1:2. A nakonec jsme díky třetí lajně vyrovnali a šli do vedení. Na ledě bojovali, dřeli. Jakmile jsme odskočili do vedení, soupeř znervózněl. My zlepšili hru a dovedli jsme utkání do jasného vítězství,“ komentoval páteční zápas kolínský trenér Václav Rác.

Branky: Filip 3, Flídr, Martínek, Herwig. Třetiny: 2:2, 3:0, 1:1.
Kolín: Brázdil – Svoboda, Špringl, Martínek, Výborný, Topol, Kuzďas – Šebek, Herwig, Ježek – Bičiště, Šafránek, Vágner – Kadlec, Flídr, Filip

Hradec Králové – Kolín 3:1

Začíná poslední desetiminutovka utkání. Zápas Kolína a lídra soutěže z Hradce Králové je vyrovnaný 1:1. Na domácích už je vidět značná nervozita, vždyť chtějí hrát extraligu a na domácím ledě se trápí s Kolínem, který ještě ke všemu přijel ve velmi improvizované sestavě.

Východočechům se nakonec ale trpělivost vyplácí. Nicméně mohou děkovat spíše samotným Kozlům a jejich taktickým chybám. Kolínští totiž šest minut před koncem zápasu absolutně zbytečně faulují ve středním pásmu a oslabení se jim stává osudné. Hradečtí čtyři a půl minuty před závěrečným hvizdem proměňují početní převahu střelou z úhlu. Chvíli na to pak ještě pečetí výhru do prázdné při power play Kolína – 3:1.

Domácím tak padá obrovský balvan ze srdce a Kozlové jsou malinko zklamaní. Po takovém utkání by si bod jasně zasloužili.

„I v neděli jsme měli hodně okleštěnou sestavu. Aby nás vůbec bylo patnáct, tak jsme zvedali nemocné kluky z postele, takže nastoupili do zápasu bez tréninků nebo jen s minimem. Takže nás čekal těžký zápas u favorita, který nastoupil se čtyřmi pětkami a s fyzickou nátlakovou hrou. My jsme obrannou hrou vzdorovali a tlačili jsme utkání k remízovému stavu. Ale pět minut před koncem jsme udělali nesmyslný faul a domácí přesilovou hru proměnili. Pak už jsme jen odvolali brankáře a po druhé taktické chybě jsme dostali třetí branku. Před utkáním bychom takový výsledek brali, ale po průběhu je to trochu zklamáním, protože jsme na bod určitě měli,“ bylo po utkání líto koučovi Kozlů Václavu Rácovi.

Branka: Vágner. Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0.
Kolín: Moravec – Svoboda, Špringl, Martínek, Výborný, Topol, Kuzďas – Zumr, Šebek, Ježek – Skalník, Šafránek, Vágner – Kadlec, Flídr, Filip.