Kolín – Velké Popovice 4:1

Velký otazník visel nad pátečním soupeřem Kozlům. Tým Velkých Popovic po Vánocích odkládal hned čtyři zápasy a o posledních dvou víkendech se mu zrovna nedařilo. Úspěch si nakonec neodvezl ani z Kolína.

Vítězství Kolínským vynesl parádní nástup do utkání. Kozlové se ujali vedení už ve čtvrté minutě. To Bičiště našel před odkrytou bránou volného Vágnera. Tři minuty na to Cerk do prázdné brány zakončoval přesilovkovou akci své pětky a vedení bylo na světě – 2:0.

Když pak domácí ve druhém dějství přežili hned šestici dvouminutových trestů, mohli v poslední části směle dokráčet za vítězstvím. A to se jim taky povedlo. Naděje hostů utnuli hned v samotném začátku poslední dvacetiminutovky. Cerkova trefa z kruhů poslala Kozly už do tříbrankového vedení.
Hosté pak sice taky jednou udeřili, zásluhou chybné rozehrávky kolínského beka proměnili přesilovku, ale to bylo z jejich strany vše. Naopak Kozlové chvíli na to určili konečnou podobu výsledku. Zumrova trefa z první podtrhla gólový účet – 4:1.

„Sešly se dva mančafty ze středu tabulky. My jsme měli rychlejší nástup, dali jsme dva rychlé góly. Druhá třetina byla z naší strany jako obvykle slabší. Měli jsme špatnou herní disciplínu, byli jsme hodně vylučováni, takže jsme se dostali malinko pod tlak. Ale ustáli jsme to a v poslední části utkání jsme byli opět hokejovější a prosadili jsme se i střelecky a vedení jsme udrželi,“ komentoval zápas asistent trenéra Kolína Bohumil Lupínek.

Branky: Cerk 2, Vágner, Zumr. Třetiny: 0:2, 0:0, 2:1.
Kolín: Moravec – Svoboda, Špringl, Skalník, Topol, Minarčík, Kuzďas – Herwig, Cerk, Ježek – Zumr, Bičiště, Vágner – Kadlec, Protivný, Kočí – Kořínek, Filip.


Kobra Praha – Kolín 4:2

V neděli čekal Kozly úkol podstatně těžší. Museli se vypořádat s úzkým kluzištěm na Kobře a taky s neúplnou sestavou. Na ledě Pražanů zápolilo jen pět kolínských obránců a sedm útočníků.

Svěřenci trenéra Václava Ráce od samotného začátku domácím výborně vzdorovali. Poctivou hrou dozadu, trpělivostí a bojovností se taky nakonec zaslouženě dostali do vedení. A paradoxně ve vlastním oslabení. Ujíždějící Kočí byl sice ve středním pásmu faulován, ale ustál to a blafákem otevřel skóre utkání.

Úzký náskok drželi Kolínští dlouho, nakonec ale sklapla klec. V pětatřicáté minutě neustáli jedno z dalších mnoha oslabení. Dorážka domácích znamenala vyrovnání. Kolínští ale i tak neztráceli naděje na body. Zápas měli i za daných okolností rozjetý dobře.

Jenže, poslední třetina vše změnila. Už po dvaatřiceti vteřinách Kozlové inkasovali. A ve vlastní přesilovce. Po buly v útočném pásmu se ujala střela od modré. Deset minut na to si hosté srazili do sítě další puk, domácí vedli 3:1 a Kozlí snažení dostalo pěknou facku. I přesto však kolínští mušketýři bojovali dál a zápas taky zdramatizovali. Když tři minuty před koncem Vágner usměrnil Svobodův puk za záda pražského gólmana, všem na kolínské střídačce se rozzářily oči.

Vyrovnat už ale Kozlové nedokázali. Zkusili hru bez brankáře a v ní domácí definitivně rozhodli. Dva body za vítězství 4:2 byly jejich.

„Kluci podali výkon na hranici svých možností. S áčkem jsme pustili Špringla a starší dorostenci, kteří měli doplnit náš kádr, vůbec nepřišli. Takže jsme do Prahy jeli jen se dvanácti hráči do pole. Hráli jsme s minimem hráčů. A nakonec jsme až do odvolání brankáře sahali po bodu. Kluci hráli srdcem. Udělali jsme na ledě maximum, bod bychom si určitě zasloužili,“ byl si po utkání jistý kolínský kouč Václav Rác.

Branky: Kočí, Vágner. Třetiny: 0:1, 1:0, 3:1.
Kolín: Moravec – Svoboda, Tvrdík, Topol, Fiala, Skalník – Vágner, Zumr, Bičiště – Kadlec, Kořínek, Kočí – Filip.