Hodonín - Kolín 5:1

Hodonínští fanoušci se konečně dočkali. Drtiči se po dvoutýdenní pauze opět ukázali na domácím ledě. A věrné příznivce potěšili dobrým výkonem a pěti góly. „Těšili jsme se domů. Těch dalekých výletů bylo v posledním měsíci až moc. Na zápase byla skvělá návštěva a parádní atmosféra. Doufám, že jsme se fanouškům odvděčili dobrým výkonem,“ řekl kapitán SHK Hodonín Petr Pokorný. Ten předstoupil před novináře místo zdravotně indisponovaného kouče Libora Žilky.

Kolín to na Hodonín neumí. Ve dvou vzájemných zápasech vyšli Kozlové bodově naprázdno a inkasovali devět branek. „Kdybych měl srovnávat dnešní duel s prvním zápasem v Kolíně, tak dnes nebyl soupeř tolik aktivní,“ uvedl Pokorný. „My jsme ale dodrželi všechny taktické pokyny, které nám trenér před zápasem naordinoval. Čekali jsme na soupeře ve středním pásmu, dobře bránili a zachytili jsme všechny jejich pokusy o útočné akce,“ doplnil zkušený zadák.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný. Ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu, proto si Drtiči ani Kozlové žádnou příležitost nepřipravili. Na první gól se čekalo až do dvanácté minuty. Hodonínský kanonýr Zdeněk Jurásek si vybruslil mezi kruhy a přesnou ranou vymetl šibenici Brázdilovy klece.

V prostřední části se nejprve Drtiči trápili. Vysvobození přišlo až v polovině zápasu, kdy Pešovu střelu dorazil do sítě Rehuš. Závěr druhé části patřil Hodonínu. Ve 38. minutě skóroval ve vlastním oslabení mladík Sajdl, čtvrtý úder zasadil Kolínu o půl minuty později bojovník Hoza.

Když v pohodě hrající Sajdl přidal na začátku třetí třetiny pátý gól, bylo o vítězi utkání definitivně rozhodnuto. Patnáct set diváků začalo po druhém gólu v oslabení oslavovat tři body. „Atmosféra na stadionu byla parádní a domácí fanoušci si zápas opravdu užívali. Tribunami obíhala i mexická vlna, do které se zapojili i hostující fanoušci,“ uvedl na stránkách SHK věrný fanoušek Jan Hochman.

Kozlové se čestné branky dočkali deset minut před koncem. Nahození hostujícího zadáka nešťastně srazili obránci Hodonína, puk se po střele Čtvrtečky dostal k Petru Javůrkovi, který upravil na konečných 5:1.

„Herně to z naší strany nebylo tak špatné. Naše mladé mužstvo udělalo tři individuální chyby, které domácí potrestali. Většinu zápasu jsme ale s Hodonínem drželi krok,“ pravil kolínský kouč Stanislav Bednář.

Podle něj rozhodla o výsledku zkušenost domácích hráčů. „Naši devatenáctiletí kluci se mohou v zakončení těmto hráčům jen těžko rovnat. Měli jsme také nějaké příležitosti, ale Hodonín měl sedm šancí a dal námpět gólů,“ dodal Bednář.

Kozlové mají nyní ve středu volno, další utkání sehrají v neděli. Od 17 hodin hostí Jindřichův Hradec.

Branky: 12. Jurásek (Rehuš, Hlavačka), 30. Rehuš (Peš, Jurásek), 38. Sajdl (Špok), 39. Hoza (Hollý, Fiedler), 44. Sajdl - 51. Javůrek (Čtvrtečka). Rozhodčí: Volf - Novotný, Goňa. Vyloučení: 7:8. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 1453. Střely na branku: 26:22. Třetiny: 1:0, 3:0, 1:1.
Hodonín: Peksa (Šenk) - Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Miklík, Okuliar, Komárek, Skošovský - Peš, Jurásek, Rehuš - Špok, Barták, Sajdl - Hoza, Nesrsta, Hollý - Kuba, Fiedler.
Kolín: Brázdil (Hermann) - Nedbal, Procházka, Barták, Pácal, Pýcha, Richter – Minarčík, Kubát, Cerk – Skokan, Herwig, Hanzl – Mejzr, Ježek, Hloušek – Čtvrtečka, Javůrek, Vágner.