Jindřichohradecký den. Tak by se dala nazvat minulá neděle pro kolínský hokej. Co to? Nejenže tam sehráli své duely jak kolínští ligoví junioři, tak Kozlí druholigové áčko, na celé odpoledne se tam navíc utábořili i kolínští fanoušci.

„Skvěle to vyšlo, že zápas A-týmu následoval zatím juniorským. Takže jsme si tentokrát výjezd prodloužili. Na druhou stranu je pravda, že na juniorku se chodíme hlavně při pátečních domácích zápasech dívat. Nefandíme, ale hokej, jaký předvádějí, se nám hodně líbí. Není to tolik svázané taktikou,“ odpověděl frontman kolínského fanklubu Jiří Klasna alias Ing.Liškana otázku, co to, že jeho družina vyrazila do dalekých vod podpořit i mladý kolínský tým.

Během zápasu juniorů jste udělali pěknou atmosféru. I v online přenosu, který na internetu běžel, bylo napsáno, že fandíte tak nahlas, že jejich autor neslyší jména střelců branek. Co tomu říkáte?
Tak to děkujeme za pochvalu. Je pravda, že v deseti lidech nás „byl plný stadion“. Navíc jindřichohradecký zimní stadion skvěle sedí našemu Helmutovi (hlavní buben kolínské sestavy bubnů pozn.red). Skvěle tam zní. Nutno je však podotknout, že se do něj musí umět správně bouchnout (dodal jeho hlavní „správce“ a zpovídaný Jiří Klasna s úsměvem na tváři).

Na konci zápasu juniorky, která vyhrála 8:2, se na Vajgaru objevili už i hráči z áčka a vy jste je mimo jiné přivítali pokřikem: „Áčko jenom čumí, jak tu junioři umí…“
Kluci vědí, že jsme rypáci a museli jsme si trochu přisadit. Však oni si do nás taky občas dloubnou. Myslím, že v Kolíně jsou mezi Fanklubem a A-týmem, díky tomu, že jsou zde jen místní, kluci skvělé vztahy.

Zápas áčka nedopadl. Kozlové prohráli 2:4. Jak takovou věc vnímá skupinka fanoušků…
Snažíme se bavit i po prohře, ale v neděli převládal spíš pocit křivdy. Radost nám udělala juniorka, ale tu zkazili nikoliv hráči A-týmu, ale hlavní sudí. Neuznal naši naprosto regulérní branku na 2:0, a hrubě tak ovlivnil utkání. Místo aby se hráči uklidnili druhou brankou a čekali si v zajištěné obraně na následné brejky, tak se pachtili v jakési křivdě, jež sudí vyšperkoval dvojicí dalších podivných vyloučení. Domácí rázem vedli 2:1. Člověka to mrzí, a když jsem si uvědomil, že se jednalo o stejného rozhodčího, jež před lety neuznal vyrovnávací branku v Benešově vteřinu před koncem, tak se člověka ujme bezmoc. A o to víc obdivuji naše hokejisty, že se týden pachtí tréninky, aby je nějaký podobný jedinec připravil o možnou radost z vítězství.

Na Vajgar jste jeli autobusem s týmem juniorů, zpět autobusem s áčkem. Jak se cesty lišily?
Cesta autobusem do Jindřichova Hradec s juniorkou byla poznamenaná uběhlou nocí. Jeden z členů Fanklubu slavil narozeniny, oslava se protáhla do opravdu časných ranních hodin, a tak jsme byli v autobuse hodně utlumení. No a cesta zpět s A-týmem? Kluci se zachovali příkladně, když nám uvolnili zadní „pětku“ a cesta se nesla v klasickém duchu. Karty, diskuse s hráči a pospávání. Nic zásadního se nedělo. Ovšem nebylo tomu tak vždy. Například když jsme se před lety vraceli autobusem s hráči z České Lípy, tak se nám podařilo tam u zimního stadionu „zapomenout“ všechny tři bubny (smích).

Prozradil byste něco z plánů fanklubu do konce sezony?
Jsou tu dvě hlavní události a jedna speciální na play-off. Nasobotu 21. lednaje při chystán výjezd do Brna. Zvláštností je, že jedeme vlakem. V posledních letech tento způsob dopravy zanedbáváme, a tak chceme zavzpomínat. Sraz máme ve 12.30 před hlavním nádražím. A ta druhá? Výjezd do Hodonína. V sobotu 11.února jedou Kozlové na led lídra skupiny k poslednímu utkání základní části a v jednání je i návštěva sklípku po utkání. Chtěl bych všechny pozvat na tento výjezd. Je to sice dálka, ale zážitek z prvního utkání v Hodoníně je nezapomenutelný. Plný zimní stadion, skvělá atmosféra a neskutečně přátelští diváci. Chodili si nás fotit, protože po derby s Břeclavi jsme byly první skupinka fans hostí.

A ta specialita na play-off?
Před Fanklubem jsem před sezónou jako absolutní nebruslař slíbil, že pokud Kozlové postoupí do semifinále a k prvnímu utkání nastoupí na domácím ledě, že se o přestávce objevím na bruslích, a pobavím tak svým „bruslařským uměním“ zcela jistě nabitý stadion. O sázce vědí i hráči a občas padne dotaz, jestli už mám brusle. Takže já odpovídám, že příští týden by měly přijít.