Technika Brno – Kolín 5:4 sn

První třetina připomínala první duel mezi těmito dvěma soupeři. Góly střílel pouze jeden tým, a to ten brněnský. A trefil se hned třikrát.

Kozlové se ale otřepali a postupně začali náskok domácích stahovat. Nejprve se trefil Nedbal a po něm Skokan. Hosté byli v laufu, jenomže vítr z plachet jim sebral Sedláček. S Kozly to už vypadalo bledě, jenomže ti ukázali velkou morální sílu a zápas dokázali po heroickém výkonu zremizovat. Třetí gól vstřelil Morkes v čase 58:35 a o 32 vteřin později při hře šesti proti čtyřem vyrovnal opět útočník druhé lajny.

Na řadu přišlo prodloužení. Ani jeden tým v něm však nedokázal skórovat a tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Začínala Technika. Rajnoha nedal stejně jako na druhé straně Kubát. Ve druhé sérii se už skóre měnilo. Domácí Sedláček byl úspěšný. Vyrovnat mohl Morkes, ale nedal.

Když pak selhal i Brzobohatý, veškerá pozornost byla upřena na kolínského Herwiga, který musel dát. Těžký úkol nakonec zvládnul. Začínalo se znovu. Tentokrát ale v opačném gardu. Jako první se rozjel Herwig, který ale už úspěšný nebyl. Pak byla série neúspěchů. Postupně nedali Sedláček, Nedbal, Rajnoha, Skokan, opět Sedláček a po něm ani Cerk. Dramatickou koncovku tak rozhodl Matouš, který napálil puk přímo pod horní tyčku.

„V první třetině jsme nezvládli závěr, kdy jsme dostali tři góly, ale jinak se hrálo vyrovnaně. Ve druhé jsme už měli navrch a ve třetí je mleli. Bylo vidět, že Brno už bránilo výsledek. Kluci ale předvedli úžasný závěr a nakonec dokázali zaslouženě vyrovnat,“ uvedl vedoucí kolínského týmu Rudolf Musílek.

Branky a nahrávky: 17. Strýček, 19. Strýček (Benýšek), 20. Mráz (Rajnoha), 58. Sedláček (Bělohlávek, Rajnoha), 65. Matouš - 32. Nedbal (Skokan, Cerk), 46. Skokan (Nedbal, Cerk), 59. Morkes (Herwig), 60. Morkes (Kubát). Vyloučení: 3:6, navíc Habrovec (B) a Procházka (K) 10 minut OT. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 3:0, 0:1, 1:3. Diváků: 47.
Kolín: Brázdil – Nedbal, Procházka, Barták, Pácal, Pýcha, Zet – Kubát, Cerk, Skokan – Herwig, Morkes, Mejzr – Javůrek, Hloušek (21. Ježek), Čtvrtečka.