Doma se jim totiž před soupeřem z Kolína vždy roztřesou kolena. Ani v jednom domácím utkání ještě proti Kolínu plně nebodovali, tentokrát dokonce odešli z ledu poraženi.

„Byl to jeden z našich letošních nejlepších výkonů. Hráli jsme dobře v defenzivě, dokázali jsme si nahrát, tvořit hru. Hráli jsme výborně,“ pochvaloval si po utkání kolínský trenér Stanislav Bednář.

Jeho svěřenci v Brně dlouho drželi vedení 1:0, pár minut před koncem je ale sudí poslal do čtyř. Av oslabení Kozlové inkasovali. „Byl to takový faul nefaul, nicméně jsme tu branku dostali. Ale už předtím jsme měli šance jít do vedení 2:0 a k vyrovnání vůbec nemuselo dojít," okomentoval Bednář situaci, kdy jeho mančaft přišel pět minut před koncem o tři body.

„Když by nám někdo před zápasem řekl, že si jedeme pro bod, byli bychom šťastní, my nakonec přivezli dva,“ zdůraznil kolínský lodivod, že jeho svěřenci pak dovedli utkání do vítězného konce. Zvítězili2:1 po samostatných nájezdech.

„Samozřejmě že už jsme vzhledem k vývoji pomýšleli na body tři, ale buďme na zemi. Brno je v tabulce před námi, takže zisk dvou bodů je velmi solidní,“ doplnil ještě.

Bodovou sbírku chce trenér Bednář rozšířit už ve středu. To Kozlové hostí sedmý Trutnov. S ním ale letos dva ze tří zápasů prohráli. „Jako vždy, budeme chtít vyhrát. Musíme si ale dát pozor. Trutnov je nevyzpytatelný. Má rychlé hráče, kteří chodí do brejků a umí potrestat každou chybičku. Budeme muset hrát dobře dozadu,“ upozorňuje Bednář.