Břeclav – Kolín 1:4

Domácí hokejisté už po necelých dvou minutách vedli, když Barus uplatnil svůj důraz v brankovišti. Lvi mohli přidat i další branku, ale Truhlářovi v úniku puk na poslední chvíli utekl.

Branku nepřinesly ani přesilovky, které jako by byly oběma soupeřům spíše na obtíž. Vyrovnání se hrstka hostujících fanoušků dočkala v 10. minutě. Čtvrtečka skryl svou střelu po buly za obránce a Chvátal na ni nemohl reagovat.

Nejaktivnějším hráčem soupeře byl Petr Morkes. Když ujížděl poprvé na Chvátala, jeho střela vypadla břeclavskému brankáři z lapačky a jen těsně minula tyčku. Své zaváhání za chvíli napravil, když Morkesovu další bombu ukryl semaforem v lapačce.

„Můžeme děkovat Chvátalovi, že to nebyla vyšší prohra. Ty šance jsme měli, ale hosté dali další branku paradoxně v době, kdy byli pod tlakem,“ mrzelo břeclavského trenéra.

Narážel na 27. minutu, kdy se v mele před brankovištěm prosadil kapitán Kozlů Josef Malý. Zbytek třetiny byl po odstoupení Průdka a Baruse pro zranění vyloženě trápením. Lvi byli všude později a nemohli si kloudně nahrát. Bylo štěstí, že odcházeli do kabin jen s jednobrankovým mankem. To ještě Chvátal ve třetím dílu minisouboje s Morkesem vytěsnil ostrou střelu kolínského útočníka, který nejčastěji ujížděl břeclavské obraně.

Pauza domácím pomohla. Rázem hru vyrovnali, ale všechny jejich šance končily na mladém brankáři Kozlů Blažkovi. Vylámali si na něm zuby Truhlář i Lechner, který zakončoval v pádu. Ani početní výhody vyrovnání nepřinesly.

Pak přišla jedna chyba obrany a Kolín uskočil už na tři jedna. Napočtvrté už to Morkusovi vyšlo. Chvátala překonal blafákem a čtvrtou branku hostů přidal za pár minut Cerk, který našel mezírku mezi Chvátalovými betony. Poslední slovo si vzal znovu Morkes, ale trestné střílení minutu a půl před koncem mu Chvátal vychytal.

Branky a nahrávky: 2. Barus (Papp) - 10. Čtvrtečka (Kubát), 28. Malý (Morkes), 52. Morkes (Pospíšil, Hloušek), 57. Cerk (Malý). Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. Diváků: 245. Střely: 31:33. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:2.
TJ SC Kolín: Blažek (Brázdil) - Nedbal, Procházka, Barták, Pácal, Pýcha, Zet – Malý, Cerk, Skokan – Morkes, Pospíšil, Hloušek – Ježek, Kubát, Čtvrtečka – Herwig, Šafránek.