Kozlové přišli o kapitána Josefa Malého. Přetrhané vazy v rameni pro něho znamenají stop na hodně dlouho.

„Ztráta Pepíka je hodně bolavá. V Chotěboři bylo vidět, že Pavel Kubát hrál výborně, takže to levé křídlo v první lajně místo zraněného Skokana bychom nějak zamázli, ale tohle už tak lehko nepůjde. Pepík je vůdce, je to kapitán týmu, vždycky bojuje,“ má a ještě dlouho bude mít kolínský kouč Stanislav Bednář velké starosti.

„Musíme se spolehnout na kolínské rezervy. Nemůžeme si nic jiného dovolit. Musíme to zvládnout. Budeme bojovat a uvidíme, jak by to půjde, co uhrajeme. Zatím to jinak řešit nemůžeme,“ smutně přiznává Bednář a radost ze středeční výhry, která Kozlům notně upravila reputaci, si ani nemůže pořádně užít.

Jenže realita je jasná a Kozlové se s ní rychle musí srovnat. Druhá hokejová liga totiž pokračuje. Užv neděli 25. záříse kolínští hokejisté utkání s dalším soupeřem. A nebude to zápas ledajaký. Kozly od 18.00 čeká derby s Nymburkem.

„Chceme vyhrát. I přes zranění a ztrátu hráčů ten zbytek mužstva chce bojovat a nechce ten zápas pustit. Takže to nějak sestavíme a půjdeme dál,“ řekl odhodlaně před derby kolínský šéf střídačky.

Ten si ve středu hodně oddychl. V prvním domácím zápase totiž jeho svěřenci podlehli brněnské Technice 0:9 a rehabilitace před dalším domácím utkáním byla více než nutná.

„Oddychl jsem si. To je pravda. To vítězství jsme potřebovali. A oddechl jsem si, zvlášť když jsem na začátku viděl, že to Chotěboř docela mydlí a někteří naši kluci mají šestnáct kilo i s postelí,“ pousmál se Bednář.

„Dostali jsme dva zbytečné góly, ale výkon byl slušný. Od poloviny zápasu jsme byli lepší o hodně,“ dodal ještě kouč Kozlů s tím, že ale nutno nezapomenout, že Chotěboř je soupeř z jiné kategorie než Technika.

V utkání proti Chotěboři, které Kolín vyhrál 9:4, se hned dva hráči blýskli hattrickem. Rozhovor s Pavlem Kubátem a Ondřejem Cerkem čtěte v tištěnémKolínském deníkuv sobotu 24. září.Mimo jiné se dozvíte, co slibují do nedělního derby!