Knížku neseženete v knihkupectvím, ale prodávat se bude jen v Kauflandu. Na jeho regálech ji najdete od 5. května do 6. června nebo do vyprodání zásob.

„Nálepková kniha obsahuje kompletní text, velké množství fotografií a 210 prázdných míst. Ta mohou zákazníci vyplnit nálepkami, které získají zdarma za nákupy v Kauflandu. Za každý nákup v hodnotě 350 Kč je čeká balíček se 6 nálepkami. Stránku po stránce si tak poskládají celý příběh historie českého hokeje,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR. Cena samostatné knihy je 299 Kč. Kdo si ji však koupí s Kaufland Card, má ji za pouhých 149 Kč, a navíc je automaticky ve hře o dresy, šály i puky s autogramem naší největší legendy – Jaromíra Jágra. Tomu je v knize věnována samostatná kapitola.

Autorem textů je sportovní komentátor a hokejový historik Tomáš Kučera. Díky tomu je publikace nabitá historkami, které si nelze vygooglit. První medaile, období zlatých žní i velká jména českého hokeje patří do povinné sestavy. Věděli jste však, co způsobil v reprezentačním autobusu ztracený salám nebo který český brankář si poprvé nasadil ochrannou masku?

Kniha ovšem není jen pasivní prohlídkou velkých okamžiků českého hokeje. Už na prvních stránkách jsou čtenáři vyzváni, aby ji četli se staženou mobilní aplikací. S tou mohou skenovat nálepky na označených stránkách a otevřít si tím dveře k dalšímu exkluzivnímu obsahu. Chcete-li například nanovo prožít zapomenutá vítězství, poslechněte si Roberta Zárubu komentujícího zápasy z roku 1938. Zejména mladým čtenářům věnují legendy českého hokeje promluvy, ve kterých se vracejí na své kluziště z dětství a vzpomínají na to, co jim pomohlo formovat svou vůli. Právě ta je dovedla k velkým úspěchům.

„Kniha „Legendy se nerodí přes noc“ shrnuje netradičním a velmi poutavým způsobem naši hokejovou historii,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Připomíná slavné turnaje a legendární osobnosti, stejně jako chvíle, kdy se hokej stal významnou součástí národních dějin. Nepochybuji proto, že zaujme nejen hokejové fanoušky a chtěl bych poděkovat všem, kdo se na jejím vydání podíleli. Velmi si vážíme i skutečnosti, že díky této spolupráci bude finančně těžit také Nadačního fond Ivana Hlinky, z něhož podporujeme hokejisty, kteří se ocitli ve složité zdravotní nebo sociální situaci.“