Na začátku to byl souboj kočky s myší. Koho hráli Kozlové? Tu kočku. Honili domácí o sto šest a výsledkem byly dva góly. Nejdřív Zumr dorážel Semirádův pokus, pak Jankovský poslal křižnou nahrávku k tyčce na Veselého, který zakončoval do odkryté brány. Kolín vedl v jedenácté minutě 2:0.

Hned na to ale přišlo přečíslení domácích. To Kolínští ještě ustáli, ale následnou dorážku už ne. Ještě v té jedenácté minutě domácí zastavili kolínský nástup. Snížili na 1:2 a chytli slinu.

Do konce první třetiny se jim už ale vyrovnat nepodařilo, ale na začátku té druhé si to vynahradili i s bonusem. Po vlažném začátku hráčů Kolína jim stačilo šedesát pět vteřin na to, aby nechytatelnou střelou pod víko vyrovnal Vondryska. Tři minutky na to ulítli v brejku a Kozlové najednou prohrávali 2:3.

Kolínští z toho evidentně byli zaskočení a nehráli efektivně, ale ve třicáté minutě jim pomohli domácí. Faulovali, teprve podruhé v utkání  a Kolín svou přesilovku využili. Klíma vystřelil od modré a Malý přímo před bránou puk tečoval. Ten se tak dostal mezi nohy gólmana a doslova došoural za brankovou čáru. A znamenal vyrovnání na 3:3.

V poslední třetině se pak lámal chleba a jestli byl někdo hladový, byli to Kozlové. Ti totiž domácím vzali celý krajíc a ani jim nedali čuchnout ke kůrce. Vše to zrežíroval kapitán Kolína. Svůj druhý gól vsítil ve třiačtyřicáté minutě, když dorazil Šiftův puk. Hattrick pak dovršil díky Valáškovi. Ten rozjel brejk a místo střely si puk prostrčil mezi nohama a nechal najíždějícímu Malému, ten pak sám před gólmanem poslal kotouč mezi nohy – 3:5.

Do prázdné brány pak uzavřel gólový účet samotný Milan Valášek. Kozlové odvezli z Klatov vítězství 6:3 a potvrdili své místo na vrcholku tabulky. Druhé Vrchlabí má také 15 bodů. Třetí Tábor a čtvrté Řisuty ztrácejí na čelo tabulky body dva.

Branky: 11. Opava (Pacanda), 22. Vondryska (Noga), 25. Kubeš (Samoylov, Topinka) – 10. Zumr (Semirád), 11. Veselý (Jankovský, Šafránek), 30. Malý (Klíma), 43. Malý (Šifta, Valášek), 56. Malý (Valášek), 59. Valášek (Veselý). Rozhodčí: Vokřál – Marek, Klouček. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 300. Třetiny: 1:2, 2:1, 0:3.
Kolín: Sejpal – Pácal, Muláček, Hanzl, Kadlec, Barták, Skokan, Klíma, Procházka – Jankovský, Šafránek, Veselý – Malý, Valášek, Šifta – Morkes, Mejzr, Ježek – Hlavatý, Semirád, Zumr.