Kozlové skórovali z brejků, hosté z důrazu před bránou. Jinak gól nepadl. Skóre zápasu otevřeli domácí dokonce v oslabení. Hanzl poslal dlouhým pasem dopředu Semiráda, ten udržel chladnou hlavu a bekhendem pod víko slavil první gól utkání.

Hostům patřila gólově druhá část zápasu. V ní nejprve dokázali odolat kolínským pokusům a pak na druhé straně po střele Vlasova úspěšně doráželi. Důraz před bránou se jim vyplatil i na konci druhé části hry, když opět došťourali kotouč až za Sejpala – 1:2.

Vedení jim vydrželo necelých devět minut. Skokan totiž poslal v úvodu poslední dvacetiminutovky kupředu Morkese a ten chladnokrevně zakončil – 2:2.

Emoce se stupňovaly, napětí taky. Navíc Kozlové se bránili v pětiminutovém oslabení, hosté gól nedali. Pak Kozlové měli tři přesilovky a taky nedali. A o body se tak bojovalo do poslední vteřiny. A to skoro doslova. Vítězný puk skončil v síti v čase 59:44. Radovali se domácí fanoušci.

„Myslím, že to byl dobrý zápas. Především první a třetí třetina byly ze stran obou týmů výborné. Akorát druhá část utkání, kde bylo hodně vyloučených, to narušila," řekl k utkání trenér Kolína Jiří Seidl.

Branky: 13. Semirád (Hanzl), 45. Morkes (Skokan, Jankovský), 60. Malý (Veselý) – 31. Kondratěv (Vlasov, Vala), 36. Kuchta (Kozlík). Rozhodčí: Horinek – Špringl, Pechánek. Vyloučení: 5:6, navíc Zumr (KOL) 5+DKU, Kondratěv 10 min OT. Využití: 0:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 894. Třetiny: 1:0, 0:2, 2:0.
Kolín: Sejpal – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Barták, Březina – Veselý, Semirád, Malý – Jankovský, Zumr, Morkes – Kadlec ml., Kadlec st., Ježek.