Na ledě? Nejdřív na sebe všichni hráči radostí naskákali, pak byla cukrářka, děkovačka, vítězné kolečko, vláček, rybičky, prostě radost veliká. Nechybělo společné skandování Kozlů a fanoušků a fotografování fans kotle s hráči na ledě… A jen jsme ho na chvilinku vytáhli z dění na rozhovor, hned po něm zase běžel oslavovat do kabiny. Kdo a co? Kapitán kolínských hokejistů Josef Malý. Jeho tým totiž po famózní sezoně vybojoval postup do baráže o první ligu!

Asi je zbytečné se ptát, jaké jsou pocity po takovém zápase. Vyhráli jste nad Táborem 4:3 po prodloužení, ale otáčeli jste ze stavu 1:3.
Určitě je to super pocit. Bylo to hrozně těžké dohánět ztrátu. Ale bojovali jsme. První lajna zařídila vyrovnání, my pak ten poslední gól.

Poslední gól jste dával jako kapitán týmu symbolicky vy. Byl jste vlastně ten, kdo poslal svou trefou Kozly do baráže o první ligu. Zpečetil jste výbornou sezonu Kolína. Můžete popsat tu gólovou situaci?
Symbolicky, to nevím. Bylo by úplně jedno, kdo ho dal. Důležité bylo, že tam padl. A jak to padlo? Šifťák (Pavel Šifta pozn.red.) vybojoval puk a dával mi to, já se snažil přejít přes hráče. Bekovi puk přeskočil hokejku. Já se dostal za něj a dal jsem to brankáři mezi nohy.

Celou semifinálovou sérii jste vyhráli nad Táborem 3:1. Ale i když jste vedli 2:0 v sérii, třetí zápas jste prohráli bez vstřelené branky a ten čtvrtý jste prohrávali ještě pět minut před koncem o dva góly. Byla to asi hodně náročná série, že?
Určitě. Tedy dva zápasy jsme vybojovali. Ten třetí se nám nepovedl. Dostali jsme tři rychlé góly v první třetině a nehráli jsme pak tak dobře, abychom to otočili. Je super, že se nám podařilo vyhrát a uzavřít sérii doma ve čtvrtém utkání, i když se taky nejdříve nevyvíjelo dobře. Pro lidi to muselo být pěkné, aspoň doufám.

Fanoušci asi hráli důležitou roli, že? Na čtvrtý zápas s Táborem jich přišlo víc jak 1600. Do Tábora jich přijela dobrá stovka…
Stoprocentně. Hrajeme to pro fanoušky. Proto se to všechno dělá, aby se lidi bavili. Jsme rádi, že se nám podařilo uzavřít sérii už teď doma. Myslím si, že pro diváky to muselo zatím dopadnout nejlépe, jak jen mohlo. Tedy prozatím, hrajeme ještě dál. Jdeme do baráže. A rád bych řekl, že jsem na náš letošní tým za to skutečně pyšný.

Co bylo podle vás letos to, co dělalo Kolín tak silným týmem?
Je těžké to takhle pojmenovat. Ale určitě bylo super, že máme čtyři lajny. Každá mohla hrát, každá mohla dát góly. Máme super partu, hráče, trenéry, vedení. A taky máme skvělé individuálně výborné hráče, kteří dokázali rozhodovat zápasy.

Jak už jste zmiňoval a povídá se o tom teď a bude ještě dlouho, Kolín postoupil do baráže o první ligu. To je největší úspěch za posledních patnáct let. Co od baráže čekáte?
Byl to náš sen, překročili jsme tím naše letošní cíle. Od baráže nevíme, co čekat, protože neznáme soupeře. Známe vlastně jen Sokolov. Samozřejmě budeme bojovat každý zápas, ale hlavně si to chceme užít a budeme rádi, když si to diváci užijí s námi.