Úvodní třetina branku nepřinesla, ale hra měla obrovské tempo a náboj. Chyběly opravdu jen góly. A k nim měli blíže domácí. Ty největší šance měli v oslabeních. Dlouhý ujížděl sám na Postavu, domácí hokejista ale dobře nezakončil. Podobné to bylo na konci periody, kdy hostující gólman vychytal Pilaře po Koukalově nabídce. Na Postavovi pohořel na úplném konci ještě Ouřada. Domácí gólman Soukup měl o mnoho práce méně.

Pořádně Kolínským zatrnulo ve 24. minutě, kdy Indrákova střela rozezněla brankovou konstrukci. Další příležitost Kolína přišla v další přesilovce, jenže Moravec namířil svůj pokus do středu brány. V oslabení mohli udeřit také Zubři, ale v úniku dva na jednoho byl Svoboda faulován a zakončit nemohl. Obě obrany hrály bez větších chyb a diváci se gólu nedočkali ani ve druhé dvacetiminutovce.

Čtyřicet tři minut a šest vteřin se čekalo na první branku. Ochozy kolínského zimáku rozjásal jako správný kapitán Petr Koukal. Král na sebe zkušeně navázal dohled obrany a servíroval Koukalovi. Ten měl téměř snadnou pozici pro zakončení. Minutu a půl nato vyšla modrobílým další akce, na jejímž konci byl Šedivý. Ten potrestal velkou chybu hostujících hráčů za vlastní brankou. Přerov nesložil zbraně a v přesilovce domácím pořádně zatopil. Ti ale odolali. Následně se do přečíslení dostali domácí, nabito dostal Koukal, Postava jeho snahu zmařil. Na konci utkání svitla naděje pro hosty. Nejprve hráli přesilovou hru, kterou nevyužili, zužitkovat se jim nepodařilo ani závěrečnou power play. Tři body zůstaly Kozlům.

„Jsme samozřejmě šťastní, že se nám povedl vstup do soutěže. Podali jsme velice kvalitní výkon a po zásluze jsme získali tři body,“ radoval se Petr Martínek, jeden z kolínských trenérů. „Byl to náramně těžký zápas, Přerov je hodně kvalitní tým. Těžko jsme se do nich dostávali, navíc jsme to museli hlídat vzadu. Bylo to po všech stránkách náročné utkání. Ale jsme šťastní, že jsme to zvládli a zaslouženě vyhráli. Byli jsme aktivnější, měli jsme více šancí. Prostě parádní start do sezony,“ řekl Martínek.

Kolín bude hrát další domácí mač za týden ve středu 20. září, kdy od 18 hodin hostí Duklu Jihlava. Ještě předtím v sobotu zamíří na led Poruby, tam se bude hrát od 17 hodin.

Kolín – Přerov 2:0

Branky a nahrávky:  44. Koukal (Král, Pajer), 45. Šedivý (Síla). Třetiny: 0:0, 0:0, 2:0.

SC Marimex Kolín: Soukup – Pinkas, Kolmann, Hampl, Němec, Piegl, Naar, Sýkora – Pilař, Koukal, Král – Vrhel, Moravec, Ouřada –Dlouhý, Skořepa, Pajer – Síla, Morong, Šedivý.

HC ZUBR Přerov: Postava – Chroboček, Krisl, Černý, Adámek, Cubo, Kudělka, Zeleňák – Doležal, Pechanec, Březina – Jak. Svoboda, Hejcman, Tomi –Indrák, Nemec, Goiš – Chludil, Ministr, Jan Svoboda.