„Předvedli jsme dobrý týmový výkon, všichni makali na tisíc procent. Škoda, že jsme nedali více branek a nevyhráli," trochu litovala jedna z hlavních postav mužstva, obránce Dominik Mašín. Ten začínal s hokejem v Nymburku a ve třetí třídě se přesunul do Kolína. Odsud si ho vytáhla pražská Slavia a nyní se připravuje na případný vstup do slavné NHL v ontarijské juniorské lize (OHL).

„Výkon proti Rusům nás nakopl, i gólman chytal výborně. Máme sice jenom bod, ale i přesto to byl výborný vstup do turnaje," prohlásil hrdě kapitán Čechů, jehož tým posílí i největší ofenzivní hvězda, David Pastrňák z Bostonu Bruins.

„Měli jsme proti Rusům dobrou taktiku, která fungovala a vyplatila se. Můžeme se od toho odrazit," doplnil zadák Peterborough Petes.

Ten byl loni draftován Tampou Bay hned na třetím místě ze všech mladých českých nadějí. Hned po zmíněném Pastrňákovi a Jakubu Vránovi.

Největším úspěchem reprezentačního kapitána je bezesporu stříbro z MS hráčů do 18 let ve Finsku, kde Mašín rovněž nosil céčko na dresu. Koneckonců tým kouče Jakuba Petra se téměř nemění a sám Mašín prohlásil v medailonku České televize, že hráči dali dohromady skvělou partu, kde nikdo nezkazí žádnou legraci.

Že jsou vynikajícím týmem, to potvrdili i proti Rusům. Jeden pomáhal na ledě druhému a týmově vypadali Češi o hodně lépe než individuálně zdatnější Rusové.

„Kluci třeba hodně blokovali, takže Rusové pořádně nevystřelili. Je to škoda, že jsme prohráli," povídal devatenáctiletý gólman Vít Vaněček, jenž loni chytal hodně za prvoligové Benátky nad Jizerou.

Zda mají Češi skutečně kvalitní tým, to ukáží až další zápasy. Hned ten pondělní proti Slovensku (začne ve 13 hodin) je divácky hodně atraktivní a Češi v něm mají soupeři co oplácet. Loni mu jasně podlehli ve čtvrtfinále. Mašínovi a jeho partě přejeme pořádnou odplatu.