„Co se týče běhu, chodíme dlouhé běhy i krátké běhy. V prvních týdnech běháme delší tratě, až skoro dvoukilometrové. Postupně to zkracujeme. Závěr přípravy bude jen o výbušných krátkých sprintech,“ naznačil trenér Kozlů Jiří Kadlec, který ve spolupráci s hradeckým kondičním trenérem přípravu staví.

„V přípravě se objevují nové prvky i vzhledem ke spolupráci s Hradcem Králové. Připravujeme se podle extraligového modelu a tréninkové dávky jsou pro hráče bez regenerace náročné. Pro domácí borce, kteří stále chodí do práce, je to ještě náročnější,“ nastínil Kadlec s tím, že se všichni těší, až budou moci využívat sauny a bazény.

Jednu tréninkovou jednotku například kolínští hokejisté strávili třeba z poloviny v posilovně se zaměřením na ruce. Ve druhé půlce se vydali na Kmochův ostrov, kde běhali tříminutové intervaly.

„Možnosti využití pískového Klepeťáku pro běhy se nezříkáme. Máme taky domluvené tréninky na atletickém oválu. Využíváme to pro běhy při nepřízni počasí, kdy jsou cesty v lese podmáčené,“ uvedl Kadlec, že Kozlové k přípravě využívají nejen zimní stadion, jeho posilovnu, plochu, atletický tunel nebo travnaté hřiště. Modrobílé můžete potkat i v jiných koutech Kolína. Mimo výše uvedené sehráli taky fotbalový zápas ve Štítarech.