Hned na začátku se vydal na zkušenou před branku hostí Šafránek nedal. Pak ještě několikrát v utkání, ale na gólmana hostí Soukupa zbraň nenašel. Stejně jako žádný jiný Kozel. Blízko měl i Němec, ale trefil jen břevno.

I na druhé straně se razítkovala tyč. Sejpal musel krýt i další řadu střel, ale přece byl jednou překonán. Ve třicáté šesté minutě se prosadila jedna z vrchlabských posil. Aleš Půlpán využil střelecké pozice a přihrávky Jirků a jak se později ukázalo, stal se jediným exekutorem zápasu.

Vrchlabí tak získalo na ledě Kolína první tři body do mistrovské tabulky a Kozlové budou čekat. Další možnost bodovat budou mít v sobotu, kdy zajíždějí na led Trutnova. Ten v prvním kole porazil 3:2 Letňany.

„Mrzí nás, že jsme první utkání prohráli, ale musíme uznat kvalitu soupeře. Na druhou stranu, když bychom měli trochu štěstí a proměnili ložené šance, mohli jsme po bodech taky sahat,“ řekl po utkání trenér Kolína Petr Martínek.

Kolín - Vrchlabí 0:1

Branka: 36. A. Půlpán (Jirků, Procházka). Rozhodčí: Vokřál. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0. Diváci: 680.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Zdeněk, Mlčoch, Barták – Zumr, Semirád, Malý – Kozák, Šafránek, Němec – Netušil, Martínek, Pilný – Kadlec.