"Byl to nešťastný odraz. Fanda vyjel z brány pro puk, jenže ten se odrazil a hosté měli štěstí. Odrazil se k nim a dali gól do prázdné brány," popsal inkriminovaný okamžik trenér Kolína Václav Rác.

V ten moment šli hosté už do dvougólového vedení a pro Kozly to byla rána pod pás. „Na začátku jsme měli větší převahu, ale nedali jsme góly. I když jsme hráče upozorňovali, že musí být trpěliví, zůstávali dost vysoko a soupeř začal hrozit z rychlých protiútoků a z jednoho z nich dal první gól," popsal kolínský lodivod, jak se hosté dostali do vedení.

Minutku na to hosté skórovali do prázdné a Kozlové se měli co otáčet, aby zápas zvrátili. „Proti silnému a fyzicky zdatnému soupeři jsme v poslední třetině ještě zvedli hru a vstřelili jsme kontaktní branku, která nás vrátila do zápasu. Až do konce utkání jsme pak měli větší aktivitu a i šance byly.  Prahli jsme po vyrovnávacím gólu. Náznaky byly, ale nepadlo to tam," litoval Rác.

Jeho svěřenci měli opravdu v závěru nadějné pokusy. Třeba hned po buly pálil Malý, nebo z první Ježek vyprášil gólmanovi betony, Jankovský pak mířil nadějně k tyčce. Nic se ale neujalo. A tak se z výhry radovali hosté. V Kolíně urvali šťastné a cenné tři body za výhru 2:1.

Už v úterý zajíždějí Kozlové k dalšímu mači. V den státního svátku jedou do Sokolova. Ten se drží podle předpokladů na vrcholku tabulky. Čeká se znovu souboj o každý kousek ledu a o každý gól.

„Sokolov je favorit soutěže a my to tak vnímáme. Od začátku sezony nepodáváme výkony, jaké bychom chtěli. Řada hráčů, i když dostává opakovaně příležitosti, nám to nevrací. Je potřeba, aby si někteří hráči srovnali hlavy. Výkon ve třetí třetině proti Moravským Budějovicím nám ukázal, jaká je naše cesta. Je to aktivita, důraz, hodně bruslení, vyvážená celohřišťová hra, jak v napadání, tak v dobruslování," okomentoval ještě na závěr trenér Kolína Václav Rác, co očekává od dalšího mače.

Branky: 46. Kulhánek (Hanzl, Jankovský) – 33. Kadela (Paták, Sechovec), 34. Matějka (Randa). Rozhodčí: Kopeček – Huryta, Pechánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 710. Třetiny: 0:0, 0:2, 1:0.
Kolín: Moravec – Pácal, Muláček, Hanzl, Procházka, Skokan, Barták, Kulhánek – Valášek, Kadlec, Morkes – Jankovský, Šafránek, Zumr – Šifta, Malý – Ježek, Mejzr, Semirád – Hlavatý.