„První vzájemný zápas jsme sice prohráli, ale Kolín už není takový, jaký býval,“ uvedl před středečním zápasem trenér nymburského celku Pavel Bičiště. „Hrajeme doma a po dvou výhrách panuje v mužstvu dobrá nálada. Kolínu chceme vrátit porážku,“ plánuje si kouč nymburských hokejistů.

Jeho tým porazil Dvůr Králové 5:3, pak zdolal i poslední Letňany na jejich ledě hladce 4:0. Gólman Krofta vychytal čisté konto. „Je teď naší jistotou, chytá ve velké pohodě. Jeho jistota dodává hráčům klid,“ všiml si kouč Bičiště.

Domácí věří, že se jejich pohoda projeví i v zápase s Kolínem. „Chce to zachytit začátek, od toho bychom se mohli odrazit. A kdybychom dali první gól, bylo by to dobré,“ věří v úspěch v derby nymburský kormidelník. „Půjde hlavně o bojovnost a nasazení,“ dodal.

Ovšem Kolín nebude chtít rozhodně prodat svoji kůži lacino. Navíc jde o derby, které sleduje velké množství fanoušků.

Nymburk a Kolín dělí v tabulce jediné místo a také jediný bod. Třetí Kolín má jeden bod náskok, ale také zápas k dobru. Polaban odehrál o jeden zápas navíc, tedy teoreticky jsou Kozlové plus čtyři. Být pravda to ale nemusí.

Nymburk po porážce v Kolíně dokázal zaskočit lídra skupiny Sever a ze Sokolova přivezl výhru 6:2, takže se zdálo, že zaváhání s Kolínem byla jen náhoda, ale pak si svěřenci trenéra Bičiště vybrali slabší období, prohráli třikrát za sebou. Nicméně v posledních zápasech už zase body sbírali. A zase si zvýšili sebevědomí.

Jak již bylo řečeno, je z toho průběžné čtvrté místo a zisk devatenácti bodů. Kozlové jsou na tom o chlup lépe. Ačkoliv v poslední době střídali porážky a výhry, mají zápas k dobu a jeden bod navíc. Naposledy si vybírali volný los a nehráli, předtím porazili 4:0 Letňany.

„Měli jsme volný víkend. Od pondělí se připravujeme. Je to derby, těšíme se na něj, chceme vyhrát. Navíc nás pak čeká šňůra tří zápasů doma s těžkými soupeři, takže se chceme dobře naladit,“ řekl před středečním utkáním trenér Kolína Petr Martínek.

14. kolo druhé ligy: NED Hockey Nymburk – SC Kolín (středa 31. října od 18 hodin)