„Před zápasem bych to bral jako ztrátu bodu, ale podle vývoje jsme celkem spokojeni se dvěma body. Celý zápas jsme ovládali, měli jsme skoro 50 střel, ale díky výbornému výkonu gólmana jsme proměnili jen jednu šanci," uvedl kolínský asistent Jaroslav Plíšek.

Kozlové měli na ledě převahu. Na domácího brankáře vyslali téměř padesát střel. Ujala se pouze jediná. „Celý zápas, až na pět minut, jsme kontrolovali," věděl dobře Plíšek.

„Nevěděli jsme, v jaké sestavě soupeř nastoupí a jaký herní styl bude praktikovat. Poslední zápasy hrají v rozdílných sestavách a o to to bylo těžší," zmínil ještě, že proti Kozlům nastoupil posílený tým.

Jindřichův Hradec se vytasil s urputnou obranou. Ta dělala Kozlům největší problémy. Navíc vyrážel do nebezpečných rychlých kontrů. Především druhá třetina byla z jejich strany asi nejpovedenější. Gól visel ve vzduchu.

„Trápí nás to od začátku sezony. Dáme úvodní gól, dostaneme se do vedení a hráči pak bezmyšlenkovitě útočí a nesoustředí se na systém, který jim vtloukáme do hlavy. Museli jsme si vzít oddechový čas, abychom si srovnali hlavy," vzpomínal Plíšek na druhou třetinu, kde domácí opravdu hrozili při každém úniku gólem.

„Nás v tu chvíli podržel náš gólman," ocenil ještě.

Kolín v základní hrací době s Vajgarem remizoval 1:1, nerozhodlo ani prodloužení, a tak na řadu přišly nájezdy. V nich dominoval Kolín, a to především zásluhou Martina Krajňáka, který dal dva góly a vybojoval pro Kozly dva body.

„Martin Krajňák je technický hráč s rychlýma rukama a oba nájezdy proměnil naprosto suverénně," okomentoval jeho počínání kolínský asistent.
Kolín přijel do Jindřichova Hradce s jednou novou tváří. Ve třetí obraně po boku Josefa Horyny se představil čtyřiadvacetiletý obránce Pardubic Ladislav Havlík.

„Byl dlouhodobě zraněn. Dali jsme mu možnost se rozehrát. Podal velmi dobrý výkon. Je možné, že se bude v sestavě Kolína objevovat i dál. Záleží na domluvě mezi kluby," nastínil k jeho budoucnosti v Kolíně Jaroslav Plíšek.

VE STŘEDU JEDOU KOZLOVÉ 
DO ČESKÝCH BUDĚJOVIC

Další z tria jihočeských štací čeká na Kozly ve středu. To zajíždějí do Českých Budějovic, kde si to od 18 hodin rozdají s David servisem. 
S ním v prvním domácím utkání prohráli 1:4. Jak se jim bude dařit na ledě soupeře?