"Těším se moc na celou spolupráci. Je to pro mě další velká výzva, smlouva znovu s extraligovým klubem a zároveň s klubem, který mě nakopl v dospělém hokeji. Říkal jsem, že za Kolín vždy budu moc rád hrát a jsem rád, že teď je Kolín v Chance lize a je tu taková možnost. Pro mě je určitě hlavní motivace probojovat se do týmu Hradce, ale zároveň chci co nejvíc hrát v Kolíně a pomáhat mu. Děkuji agentovi a lidem, kteří toto vymysleli. Už se moc těším," řekl Jan Veselý pro klubový web Kolína.

Prvotní jednání o hokejové spolupráci Hradce Králové a Kolína pokročila do další fáze, aktuálně zástupci obou týmů dolaďují její detaily. Další společné kroky a výsledky jednání budou veřejnosti oznámeny, jakmile budou potvrzeny.

„Jsem rád, že jsme našli partnera v Chance lize, se kterým, pevně věřím, bude přínosná spolupráce oběma směry. Velkou výhodou je pro nás výborná dojezdová vzdálenost, která umožní trenérům intenzivněji sledovat naše mladé i některé nadějné kolínské hráče v zápasech. Hráčům našeho širšího kádru na hranici extraligové sestavy umožní vhodné zápasové vytížení,“ představil vizi Mountfieldu HK na jeho klubovém webu generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

„Zároveň je to příležitost i pro některé naše hráče, kteří doposud působili v jiných klubech, si říct o šanci v našem A-mužstvu – příkladem může být Honza Veselý, který by měl patřit k tahounům prvoligového nováčka. Obecně musím říct, že mám z dosavadních jednání pozitivní pocity a věřím, že postupně naši spolupráci vyprecizujeme ve všech směrech,“ přeje si Aleš Kmoníček.

Jan Veselý

Narodil 22. června 1994 v Jaroměři, do hradeckého hokeje poprvé nakoukl už v roce 2007, většinu mládežnických let ale strávil v sousedních Pardubicích. V mladším dorostu, starším dorostu i juniorce patřil k lídrům ofenzívy, pokaždé se pohyboval okolo průměrného zisku jednoho bodu na zápas – v sezóně 2011/12 ale vystřelil k 54 bodům ve 32 duelech!

V ročníku 2014/15 ze z Pardubic přesunul do Slavie Praha, kde dostal dost prostoru v A-mužstvu. Rok na to se bil zejména za Kolín ve třetí nejvyšší soutěži (25 bodů ve 21 zápasech), kde si ho vyhlédl hradecký Mountfield. Pod Bílou věží naskočil v sezóně 2016/17 k 11 utkáním, většinu ročníku tento 197 cm vysoký útočník bodoval (18 bodů ve 36 zápasech) v Litoměřicích. Rok poté si za Lvy připsal jediný start, v Litoměřicích ale bodově válel – ve 46 duelech zapsal 32 bodů (19+13).

Ještě lepšího průměru dosáhl další rok ve Slavii, kde zaznamenal pouze o asistenci méně ve 36 zápasech. Přes 30 bodů se dostal také naposledy v Českých Budějovicích, kde byl jednou z útočných opor Motoru v cestě do nejvyšší soutěže. Na jihu Čech se však nové smlouvy nedočkal, proto se na ní dohodl s Mountfieldem HK. V ročníku 2020/21 by měl vypomáhat prvoligovému Kolínu a být připraven naskočit také v dresu Lvů.