Ovšem nebyla to jen zásluha Velkých Popovic, ale především hokejistů HC Žabonosy, které doma překvapivě obraly o všechny body favorita z Jesenice.

V tabulce si znovu polepšil i Rakovník, který doma deklasoval Vlašim 14 brankami a Slaný, které se po vítězství nad Královým Dvorem posunulo už na třetí místo. Právě Králův Dvůr se potýká s vleklou krizí, ve Slaném zaznamenal už pátou porážku v řadě a klesl až na 10. místo. Podstatě hůře jsou a tom Zlonice, které se ani v 10. kole nedočkaly bodového zisku.

Sj. V. Popovice – HC Příbram 7:5
Domácí vinou chyb Příbrami vyhráli první třetinu, ale po druhé části už byl stav 4:4. V poslední třetině však hosté nevyužili přesilové hry a naopak dvakrát inkasovali. Při power play sice Příbram snížila na 6:5, ale při jejím pokračování inkasovala sedmou branku do prázdné svatyně.
Branky: Lucker 2, Braniš, Černý, Medřický, Bílek, Kubinčák – Horáček, Staňo, Hájek, Anděl, Hrala. Rozhodčí: Jecelín – Záhora, Holec. Vyloučení: 8:8, Využití: 1:3. Třetiny: 2:1, 2:3, 3:1.

HC Žabonosy – HC Jesenice 4:2
Utkání začalo podle předpokladů, hosté vjeli do domácích, ale to vydrželo jen do prvního střídání. Jesenici zcela vyhořela obrana a ještě v polovině zápasu prohrávala 0:3. Domácím narostla křídla a tón hry udávali až do konce zápasu. Na co domácí sáhly, to jim vyšlo. Žabonosy tak sehrály nejlepší utkání sezony.
Branky: Čtvrtečka 2, Beňovský, Kunášek – Němeček, Štíbr. Rozhodčí: Novák – Pacovský, Mrázek. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1. Třetiny: 3:0 ,0:1, 1:1.

UHK Lev Slaný – HK Kr. Dvůr 6:1
Vedení se domácí ujali až v polovině úvodní třetiny, ovšem druhá část byla pro hosty vražedná. Už také proto, že třikrát i přes početní výhodu inkasovali. V poslední části domácí disciplinovanou hrou už hosty do žádných šancí nepustili.
Branky: Eitler 3, Šelicha, Průcha, Frolík – Rendla. Rozhodčí: Mrázek – Kučera, Daubner. Vyloučení: 7:4. Oslabení: 3:0. Třetiny: 1:0, 4:1, 1:0.

HC Rakovník – Sp. Vlašim 14:2
Jasná záležitost domácího celku, který o debaklu hostů rozhodl už v první třetině, kdy chyběl k desítce jen jeden gól.
Branky: Gebhart 3, Ságner 3, Kounovský 2, Klaus, Karel, Šmíd, Kozák, Krejčí, Douda – Kucharčík, Jerman. Rozhodčí: Pokorný – Frühauf, Vodák. Vyloučení: 9:12. Třetiny: 9:1, 1:0, 4:1.

Poděbrady – Ml. Boleslav B 4:6
Od prvních minut se hrál rychlý hokej, ale v 6. minutě už vedli hosté 2:0. Domácí během jedné minuty vyrovnali, ale bylo to naposledy. V závěru třetiny šli opět do vedení a ve druhé části opět vedli o dvě branky. Tento náskok si už uhlídali až do konce utkání.
Branky: Svoboda 2, Pittel, Vašát – branky hostů, stejně jako další podrobnosti, domácí nehlásili. Třetiny: 2:3, 1:2, 1:1.

HK Kralupy – HC Zlonice 4:1
V první třetině podržel domácí brankář, který kryl nebezpečné střely hostů. Po využití přesilovky však domácí převzali iniciativu, přidali branky a zápas dovedli do vítězného konce.
Branky: Jarkovský 2, Hořák, Brindzej – Skružný. Rozhodčí: Doubek – Hrčka, Novotný. Vyloučení: 9:11, Využití: 2:1. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:1.

1. V. Popovice 10 9 0 0  1  61:26  27
2. Jesenice 10 7 1 0  3  48:32  23
3. Slaný 10 6 0 0  4  53:34  18
4. Rakovník 10 5 1 1  3  51:32  18
5. Příbram 10 5 1 0  4  51:46  17
6. Ml. Boleslav B 10 4 1 1  4  58:52  15
7. Vlašim 10 5 0 0  5  44:58  15
8. Kralupy 10 4 1 0  5  28:32  14