Petr Koukal, který v létě oslaví už čtyřicáté narozeniny, má ve svém hokejovém životopise parádní řádku úspěchů. Je mistrem světa z roku 2010 a na světovém šampionátu vybojoval také bronzovou medaili. Na domácím poli k tomu přidal tři mistrovské tituly s Pardubicemi. Hokejista, který posledních pět let strávil v Hradci Králové, bude v organizaci Mountfieldu pokračovat i nadále. Tentokrát však v poněkud odlišné roli.

„Chtěli jsme Petra i nadále udržet v organizaci a i on chce ještě pokračovat ve své kariéře. Výsledkem byla poměrně rychlá dohoda a uzavření nové dvoucestné smlouvy. Rádi bychom, aby Petr primárně využil svoje zkušenosti v Kolíně, kde by měl hrát klíčovou roli, a v případě potřeby ho můžeme použít i pro naše A mužstvo,“ vysvětlil v tiskové zprávě Aleš Kmoníček, generální manažer královehradeckého klubu.

Koukala nečeká nic nového, v kolínském dresu si zahrál jedno utkání už v průběhu uplynulého ročníku. V zápase proti Litoměřicím tehdy zazářil třemi asistencemi a svému týmu pomohl k vítězství 6:1. Dá se tedy očekávat, že druhá nejvyšší soutěž získá výraznou hokejovou osobnost.

Dalším potvrzeným jménem v organizaci Mountfieldu je pak útočník Radovan Pavlík, který má za sebou dva nepříliš vydařené roky. Čtyřiadvacetiletý křídelník si výkony v sezoně 2018/19 řekl o místo v národním týmu, po slabším ročníku se mu ale přestalo dařit a zamířil do Liberce a následně do Brna. Teď se vrací domů pod Bílou věž.

„Radek projevil zájem se vrátit zpět do našeho klubu. Uvědomuje si, že poslední dva roky nebyly ze sportovního hlediska ideální a rád by se pokusil o jakýsi restart své kariéry. Chceme mu jako našemu odchovanci dát šanci a vzhledem k dvoucestné smlouvě ho můžeme použít i v Kolíně. Uvidíme, kde bude v průběhu sezóny působit. Bude záležet především na jeho výkonnosti,“ vysvětluje Kmoníček.

Prostor především v Kolíně by měl dostat také dvacetiletý Matěj Morong, který už letos odehrál za kozly 38 utkání, v nichž zapsal 12 kanadských bodů. „I když jsme od Matěje čekali v této sezóně více, myslíme si, že je v něm potenciál se dostat do extraligového A-týmu. I proto jsme s ním uzavřeli roční kontrakt s roční opcí,“ doplnil generální manažer Hradce Králové.

Jasnější obrysy před další sezonou ale nedostává jenom hráčské složení kolínského týmu. Tvoří se také realizační tým na nadcházející ročník a už teď je jisté, že jeho součástí bude nadále Jan Šťastný. „Honza v Kolíně pomohl splnit hlavní cíl, kterým bylo udržení prvoligové příslušnosti. Jelikož měly obě strany zájem o pokračování spolupráce, poměrně rychle jsme došli k dohodě a Honza u nás bude působit minimálně příští sezónu v roli hlavního trenéra partnerského Kolína,“ uvedl Kmoníček.

I díky Šťastného práci Kolín v extrémně sestupové sezoně Chance ligy skončil na devátém místě a zahrál si dokonce předkolo play off proti Prostějovu. V něm ale kozlové padli 1:2 na zápasy a s ročníkem se rozloučili. Definitivní tečku za úspěšnou sezonou udělala dvě přátelská utkání proti Jágrovu Kladnu, z nichž jedno Kolín po obratu dokonce vyhrál. Na dobré výkony se teď středočeský klub pokusí navázat v příštím ročníku.