Kolín – Frýdek-Místek 7:0

Hokejisté Kolína nabrali formu v pravý čas, především našli formu střeleckou a najednou se jim daří střílet góly. Na svém ledě vyhráli nad Frýdkem-Místkem a byla to už jejich čtvrtá výhra v řadě. Soupeř Kolína tak o vítěznou sérii čítající také čtyři zápasy přišel.

Domácí vlétli do zápase naprosto dominantně a hned první dva jejich pokusy skončily v bráně. Než se stačili diváci na stadionu rozkoukat, napřáhl Král a mířil přesně. Pak si najel před bránu hostí Chalupa a střelou z úhlu rozradostnil fanoušky podruhé. To neuběhly ani čtyři minuty. Následně frýdecký gólman čelil třetí obrovské šanci, ve které se ocitl Mucha, z tohoto minisouboje vyšel jako vítěz muž s maskou. Hosté měli jednu velkou příležitost, ale Soukup ukázal svoji parádní formu a s jistotou pokus kryl.

Ve druhé třetině se hosté nestačili divit. Dostali čtyři branky a byli zralí na ručník. A po šesté brance také došlo na výměnu gólmanů, když Švančaru nahradil Král. Kozlům se povedly všechny tři přesilové hry, v nichž skórovali. A mezi ně vklínil svůj gól ještě Lang. Najednou se stala z utkání jednoznačná záležitost.

O vítězi nebylo pochyb a to se také projevilo na hře v poslední části, kdy tempo hry postupně uvadalo. Ale fanoušci v modrobílém si mohli přece jen ještě jednou zakřičet gól. Svůj druhý zápas do gólových statistik si připsal Chalupa po asistenci Vrhela. Skvělý výsledek podtrhl i gólman Soukup, který puk za svá záda nepustil ani jednou.

Obrovská radost pochopitelně zavládla v realizačním týmu. „Podali jsme výborný výkon a jsme maximálně spokojeni,“ těšil se ze zisku tří bodů a jasného vítězství jeden z kolínských trenérů Petr Martínek. „Hráči plnili to, co měli a všichni zaslouží absolutorium. Udělali jsme důležitý krok k záchraně, ale musíme v tom pokračovat a udělat dost bodů,“ uvedl kouč Kozlů.

Ve třetí třetině už bylo rozhodnuto a ta se dohrávala jen z povinnosti. „My jsme si chtěli pohlídat nulu a nedělat nějaké blbosti. Hlavně hrát v klidu a bez faulů,“ dodal kouč kolínského mužstva.

„Ten zápas se zhodnotí jednoduše, nezvládli jsme jej, prohráli jsme sedm nula, nedali jsme tu tedy ani gól. Musíme na to rychle zapomenout. Za těch společných asi pětatřicet kol se nám tohle ještě nestalo, bohužel to přišlo v tu nejnevhodnější dobu. Takový je zkrátka hokej a my se z toho musíme otřást,“ řekl pro webové stránky frýdeckého klubu trenér hostujícího mužstva Martin Hrnčár. „Nevyšly nám ani přesilovky, naopak jsme ve třech oslabeních inkasovali, zkrátka se to na nás sesypalo ze všech stran. Asi tady není moc co hodnotit a soupeři gratuluji k vítězství,“ dodal kouč poražených.

Další utkání Chance ligy sehraje v sobotu, kdy se od 17 hodin představí na ledě Prostějova.

Branky a nahrávky: 2. Král (Kolmann), 4. Chalupa (Štohanzl), 24. Mucha (Štohanzl, Král), 29. Skořepa (Chalupa, Vrhel), 30. Lang (D. Šedivý, Naar), 38. Mucha, 55. Chalupa (Vrhel). Třetiny: 2:0, 4:0, 1:0.

SC Marimex Kolín: Soukup – Němec, Hampl, Kolmann, Sýkora, Naar, Piegl – Chalupa, Štohanzl, Vrhel – Král, Kloz, Mucha – Ouřada, Moravec, Síla – Lang, Skořepa, D. Šedivý – Pajer.

HC Frýdek-Místek: Švančara (38. Král) – Havránek, Haman, Výtisk, Kowalczyk, Urbanec, Homola – Doktor, Veselý, Svačina – Hotěk, Marosz, Haas – Walega, Šuhaj, Krajč – Geidl, Macháček, Ramik – Martynek.