SC Kolín – Stadion Kutná Hora 4:3 (0:1,2:0,2:2)

Zápas začal rekordně rychlým vyloučením. Kutnohorský Beránek šel na trestnou za krosček už po dvou sekundách, ale Sršni se ubránili. První šance hostí přišla ve 4. minutě. Vylíčil se řítil sám na Blažka, ale ten ho vychytal. V 8. minutě se mohli radovat Kolínští: Pospíšil objel branku, nahrál Morkesovi, jenže jeho střelu pod břevno vyrazil ramenem Kalousek. Minutu nato měli domácí výhodu při signalizovaném trestu a Nedbal mohl dorážet do prázdné branky. Gól však zmařil skvělým zákrokem Kalousek. Při následné přesilovce kutnohorský brankář opět ukázal, že na Kolín umí.

Na začátku 13. minuty jel Malý sám, Kalousek vyrazil puk přímo na hůl Nedbala, ale znovu předvedl zákrok po vzoru NHL. Dorážku zastavil nataženou hokejkou! K překvapení hostí pak sudí Nečas nařídil trestné střílení, ovšem Josef Malý nastřelil pouze tyč. Nevyužité šance Kozly mrzely hlavně v 16. minutě, kdy si nabruslil mezi kruhy Bláha a Michal Kraučuk uklidil skákavý kotouč do brány – 0:1.

Hned na začátku druhé třetiny jel Beránek s Pelánem na jednoho kolínského obránce. Beránkovo zakončení však v bráně neskončilo. Ve 24. minutě si zase najel do pásma hostí Nedbal, nahodil puk před bránu, kde ho tečoval pod „víko“ kutnohorské brány Lukáš Skokan – 1:1. O dvě minuty později si na přesilovkovou přihrávku Beránka najel Fejgl, následnou střelu ale vyškrábl koncem lapačky Blažek.

Druhou polovinu zápasu otevřel pěkným sólem a zakončením nad branku kolínský Pospíšil. Pak vypadla část plexiskla za hostující brankou a utkání bylo přerušeno. Po deseti minutách se znovu hrálo a ve 36. minutě se před bránou otáčel hostující Bláha, ovšem jeho ránu na rameno Blažek chytil. Vzápětí se strhla bitka u kolínské střídačky, kde hostující Kraučuk ošklivě srazil Malého a byl za to vyloučen do konce zápasu. Přiostřilo se na ledě i v hledišti, kde musela zasahovat policie.

Na konci druhé části hráli domácí dvouminutovou přesilovku pět na tři, kterou záhy využil Martin Mejzr, jenž dorazil ránu Nedbala do prázdné brány – 2:1.

Stejně jak dobře Kozlové zakončili třetinu, tak i tu poslední začali. Ve 43. minutě předvedl krásnou akci Martin Dulovec a bekhendem překonal bezmocného Kalouska – 3:1. Kolín byl na koni a oslabení Sršni neměli sílu. Ve 49. minutě si navíc vzal kotouč kolínský Petr Pospíšil, napálil puk do břevna, aby následně dorazil do odkryté brány – 4:1.

Devět minut před koncem však ještě vykřesal alespoň naději pro Sršně Jaromír Florián, jehož polostřela – polopřihrávka prošla Blažkovi pod betony – 4:2. Chvíli poté jel sám na kolínského gólmana Vylíčil, zakončil však vedle brány. V 55. minutě přišla pro hosty ještě větší vzpruha v přesilové hře: Pelán krásně přes celé pásmo našel na zadní tyči volného Pavla Prachaře, který uklidil kotouč do prázdné brány – 4:3. Misky vah se překlopily na stranu Kutné Hory a tak bylo drama až do konce.

Dvě minuty před koncem předvedl nádhernou akci kolínský Musil, na jejímž konci stál zakončující Malý, ovšem Kalousek se opět zaskvěl. V závěru se už ale Sršni ani nedostali k power play, tudíž Kolín zlomil prokletou sérii s Kutnou Horou.

Branky a nahrávky: 24. Skokan (Nedbal), 40. Mejzr 5/3 (Nedbal, Pospíšil), 43. Dulovec (Pýcha, Pomichálek), 49. Pospíšil - 16. Kraučuk (Bláha, Křišťan), 51. Florián (Bláha, Z. Procházka), 54. Prachař 5/4 (Pelán, Nakládal). Rozhodčí: Nečas. Vyloučení: 7:6, navíc: Beránek 2 x 10 min OT, Kraučuk 5 min. + OK (oba KH). Využití: 1:1. Diváci: 1040.

Kolín: Blažek – Nedbal, Pohl, Kubát, Drak, Přibyl, T. Procházka, Pýcha – Malý, Musil, Skokan – Morkes, Pospíšil, Mejzr – Manhart, Pomichálek, Hloušek - Dulovec. (Brázdil, Čtvrtečka) Trenér Stanislav Bednář. Kutná Hora: Kalousek – Kadlec, Fejgl, Nakládal, Šlejtr, Z. Procházka, Janata – Prachař, Beránek, Pelán – Vylíčil, Muras, Křišťan – Kraučuk, Bláha, Králíček – od 21. Florián, od 35. Uhlíř. (Linhart) Trenér Karel Dvořák.