Během úterního dopoledne bylo potvrzeno, že sokolovský tým musí nastoupit do karantény kvůli rozsáhlejšímu výskytu pozitivně testovaných na Covid-19. Středeční utkání je tak oficiálně odloženo na pondělí 1. února. „Asi z nás mají strach,“ vzal celou věc s nadhledem a humorem trenér kolínských Kozlů Petr Martínek. „Co se dá dělat. Nic s tím prostě neuděláme, taková je situace,“ zvážněl kouč Kolína.

Ten se jen obává toho, aby karanténa nepostihla i jeho družinu. „Na testování jdeme ve čtvrtek a v pátek budou výsledky. Mám z toho hrůzu, to je strašidelné. Máme informace, že hráči Sokolova normálně trénovali, neměli příznaky, ale pak byli pozitivní. Snad tak nedopadneme i my,“ uvedl Martínek.

Ve středu kozlové jiného soupeře mít nebudou. „Žádná varianta nebyla,“ prohodil kouč kolínských hokejistů. Po covidové pauze se tak Kozlové poprvé proti soupeři představí až v sobotu 28. listopadu v Porubě. Tam zápas začíná v 16 hodin.

Středeční utkání bylo odloženo, ale příprava týmu se nijak nezměnila. „Plán jsme měnit nemuseli, jedeme pořád dál, jak jsme chtěli. Jen vypadla ta středa,“ dodal Petr Martínek.