„Čeká nás týden sucha. Já pořád doufal, že bude třeba ve čtvrtek, v pátek led, ale teď už tomu nevěřím," řekl v úvodu tréninku kouč Kozlů Jiří Seidl, který několik let vedle trénování vedl i zimní stadion v Pardubicích a s výrobou ledu má nemalé zkušenosti.

„Protože led asi opravdu nebude, budeme trénovat na suchu a dáme klukům asi poslední volný víkend. Teď se musíme dostat do kondice, v jaké jsme byli před dovolenou, abychom na ten led byli připravení a mohli tam začít hned naplno," nastínil, jak bude úvodní týden přípravy vypadat.

Na tréninku se objevily dvě nové tváře. První z nich byl obránce Marek Voženílek. Hráč narozený 1993 je kmenovým hráčem Pardubic a loni nastupoval ve druhé lize v dresu Trutnova. Ve 32 zápasech loni nasbíral 6 bodů za 3 góly a 3 asistence a 20 mínusových bodů. V sezoně 2013/2014 nastoupil ještě coby junior Pardubic ve druhé lize za konkurenční Nymburk, kde nasbíral deset startů.

Druhým nováčkem, který bojuje o místo u Kozlů, je brankář Rudolf Bernart. I tento hráč je z ročníku 1993 a své kořeny má v Pardubicích. Objevil se ale i v Havlíčkově Brodě nebo Žďáru nad Sázavou. Loni působil v krajském přeboru v Novém Městě.

„Proč gólmana? Proč ne. Nemáme všechny gólmany jisté," naznačil trenér Kolína Jiří Seidl, že z trojice Moravec – Sejpal – Hermann možná ne všichni v Kolíně zůstanou, a proto je dobré se po gólmanovi poohlédnout.

A když jsme u toho. Kdo chyběl na prvním tréninku? Obránce Petr Pýcha se omluvil kvůli pracovním povinnostem, obránce David Muláček se zatím připravuje jinde na ledě a k týmu se připojí až příští týden. Další obránce, který se ale loni objevoval i v útoku, Michal Klíma, se do přípravy zapojí ještě na suchu a to s jednodenním zpožděním. Čtvrtým hráčem, který na prvním tréninku absentoval, byl brankář Martin Sejpal. Ten se momentálně připravuje již na ledě v Benátkách nad Jizerou.

V současné sestavě není vyjma dvou nováčku nikdo, koho by kolínské publikum neznalo. Jen dodejme, že Chmelař a Jelínek jsou junioři Kolína. Březina je kolínský odchovanec, který hrál ještě donedávna na Spartě a i v minulých sezonách Kolín v několika zápasech posílil. A Svoboda je taktéž kolínský odchovanec, který ale po juniorské kategorii v Kolíně skončil. V minulých letech hrál krajský přebor v Poděbradech.

Kdo trénoval

GÓLMANI
Moravec, Hermann, Bernart

OBRÁNCI
Pácal, Hanzl, Skokan, Barták, Svoboda, Březina, Voženílek

ÚTOČNÍCI
Hlavatý, Chmelař, Jankovský, Jelínek, Ježek, Kadlec ml., Kadlec st., Malý, Morkes, Semirád, Šafránek, Šifta, Zumr