Nymburk – Kolín 4:1

Po první třetině se mohlo zdát, že Kolín vytěží druhé letošní vítězství v derby. Opak se stal ale pravdou. Domácí přežili první třetinu, kdy hosté ovládali hru, dokonce v přesilovce tečovaným pukem od modré Nymburští vyrovnali. Když pak navíc Polaban ubránil oslabení tři na pět, šel nahoru. Psychicky i herně. K tomu proměnil další přesilovku, kdy se trefil kapitán Josefus a derby bylo Nymburka.

Kolínští sice sem tam zdvihli palec v útoku, ale vše končilo na Kroftovi, nebo mimo bránu. V případě Martínka hlasitě zacinkalo břevno. Kozlové byli v křeči, nic jim nevycházelo a domácí své vedení pohlídali.

Symbolickou tečkou bylo závěrečné power play Kolína, jeden puk skončil na brusli soupeře, druhý na hokejce a při střele Zumr zlomil hůl. Tohoto puku se ujal Stehlík, dovezl ho až do prázdné kasy a zpečetil vítězství na konečných 4:1.

„Vstup do zápasu byl hrozný, mohli jsme dostat pět branek, ale přečkali jsme to a příjemné bylo, že jsme šli do kabiny za vyrovnaného stavu. Pak jsme ubránili oslabení o dva hráče a to nás nabudilo,“ naznačil po derby trenér Nymburka Pavel Bičiště, co bylo zlomovým momentem utkání.

Jeho protějšek Petr Martínek souhlasil. „Zápas se rozhodl už v první třetině, kdy jsme svoji dobrou aktivní hru vyčíslili jen jednou brankou. Druhou třetinu jsme totálně pokazili, nehráli jsme, bylo to v hlavách hráčů. V poslední části, když jsme s tím chtěli něco udělat, to už nešlo,“ uvedl kouč Kolína.

Branky a nahrávky: 18. Rittig (Knesl, Kuzďas), 29. Josefus (Stehlík), 34. Kolouch (Bičiště, Rittig), 59. Stehlík (Kříž) – 9. Semirád (Šafránek, Malý). Třetiny: 1:1, 2:0, 1:0. Rozhodčí: Nepomucký. Vyloučení: 5:3, navíc Němec (KOL) 10 min. ZHK. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 412.
NED Hockey Nymburk: Krofta – Kříž, Hroudný, Tržický, Mašek, Rittig, Knesl, Jirásek – Stehlík, Bičiště, Josefus, Kuzďas, Kolouch, Smejkal, Wiencek, Eis, Kačírek.
SC Kolín: Sejpal – Havelka, Pýcha, Hanzl, Mlčoch, Březina, Barták, Jelínek – Semirád, Šafránek, Kozák – Zumr, R. Martínek, Malý – Netušil, Pilný, Němec – Mandrik.