Kolín měl dobře našlápnuto na výherní gól. Dokonce za faul na Březinu dostal čtyřminutovou přesilovku. V ní ale zahrála na strunu nervozita. Kolín špatně střídal, hrál v šesti a bylo po přesilovce.

Přišla ale další přesilovková možnost. Tři minuty před koncem. Ale Kolín chyboval znovu. Poté, co hosté vyhodili na zadní mantinel, jeli všichni Kolínští střídat, vyjma Pýchy, který si jel pro puk. Na pomoc se mu vydal Sejpal. Vyhazoval puk po mantinelu. Tam ale stál vrchlabský hráč, puku se ujal a namířil ho před bránu, kde byl Berger. To sám Pýcha nemohl zvládnout. Berger v oslabení vstřelil vítěznou branku utkání – 2:3.

Vrchlabští navíc nedovolili ani power play, protože byl odpískán faul Šafránka a přesilovku si už pohlídali. Dokonce v ní dali ještě čtvrtý gól. Kolínu tak po prohře 2:4 skončila sezona. Vrchlabí bude bojovat dál. Ve finále si to rozdá se Sokolovem.

,,Hokej děláme pro takové zápasy. Ten zápas byl neuvěřitelný, včetně divácké kulisy. Sahali jsme po výhře, ale na konci jsme po chybě inkasovali a vzhledem k vývoji utkání jsme krutě prohráli,“ byl po utkání velmi zklamaný kolínský trenér Petr Martínek.

Kolín – Vrchlabí 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky: 11. Malý (Zumr, Hanzl), 40. Malý (Hanzl, Bezděk) – 18. Berger (Matějček, Bláha), 22. Berger (Matějček, Bláha), 59. Berger (Půlpán Aleš), 60. Pilař (Jirků). Rozhodčí: Hlinka, Místecký. Vyloučení: 6:8, navíc TS za Hanzl ZHZP. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 1520. Konečný stav série: 1:3.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Bezděk, Havelka, Barták – Jankovský, Šafránek, Malý – Zumr, Martínek, Procházka – Netušil, Kozák, Němec.