Kolín – Slavia Praha 2:5

Obrovský náboj, narvaný zimní stadion, neskutečná atmosféra, nacpané kotle obou táborů. To bylo poslední utkání základní části Chance ligy mezi Kolínem a Slavií Praha. Od úvodní buly bylo jasné, že jde o hodně, hráči si nic nedarovali, souboje byly peprné, tempo bylo úchvatné. A diváci byli jako u vytržení. Dokonalé vyvrcholení sezony.

Zápas se rozjel parádně a olej do ohně přilili hosté. Ti totiž jako první skórovali. Soukupa prostřelil Beran. Radost Slavie trvala jen půl minuty a stadion byl v extázi. Moravec našel místečko mezi betony slávistického gólmana. To bylo z brankové úrody po první třetině všechno.

Prostřední třetina vyšla hostujícím hokejistům, kteří nakročili dokonale k play off. Podařilo se jim vsítit tři branky, domácí se nestačili divit. Podruhé v zápase se prosadil Beran, na jeho vedou gól navázali Havrda a Žovinec. Náskok tří branek byl pro Kozly zdrcující.

Z fotbalového utkání I.B třídy  Pečky - Plaňany
Kouč Buřič o přípravě: Zajímají mě individuální výkony hráčů a připravenost týmu

Domácí hokejisty hnali fanoušci i v poslední třetině, těm se přestávalo dařit, ke snížení tříbrankové ztráty jim nepomohla ani přesilová hra. Kolín v ní byl bezzubý. Pak domácí přidali, dostali hosty pod tlak, ale to netrvalo dlouho. Hlavně proto, že Pražané bedlivě chránili svůj náskok. A Kolín se nemohl dostal k zakončení. Gól naděje přišel na konci 53. minuty, kdy vymetl šibenici Chalupa. Jenže čas utíkal kolínským hokejistům hodně rychle. Pět minut před koncem dostal dvě minuty slávistický Žovinec, v kotli Kolína to vřelo. Na konci zkusili Kozlové hru bez brankáře, ale bez úspěchu. Naopak Slavia pojistila výhru pátou trefou, tu korunoval Kulda do prázdné branky.

Pro kolínské hokejisty sezona končí, v tabulce skončil na dvanáctém místě.

„Teďka jsme hodně zklamaní, protože jsme chtěli urvat pro diváky play off, ale prostě to nebyl náš den. Neměli jsme výkon. Musím zase ocenit hru Slavie, která tady podala výborný výkon a my jsme neproměnili šance. Ve druhé třetině jsme hloupými chybami darovali náskok soupeři a ve třetí třetině už si to pohlídal,“ okomentoval na webových stránkách kolínského klubu jeden z trenérů Kozlů Petr Martínek. „Jsme smutní ze zápasu, ale na druhou stranu byla skvělá atmosféra a skvělí diváci,“ dodal Martínek.

„Jsem strašně rád, že jsme si vítězstvím vlastně ve Frýdku zajistili záchranu. Teď přímým soubojem s Kolínem jsme si zajistili play off. Vždycky je taková výhra cennější, než když vám pomůžou nějaké ostatní výsledky. A ten tým si to za to, jak hraje od 13. ledna, za to, jak se kluci semkli, opravdu zaslouží. Strašně nám pomohli naši fanoušci, to bylo jako kdybychom hráli doma na Slavii,“ uvedl po utkání Aleš Totter, trenér HC Slavia Praha.

Branky a nahrávky: 4. Moravec (Síla, Sýkora), 53. Chalupa – 4. Beran, 24. Beran (Holý), 28. Havrda (Brož), 37. Žovinec (Kajínek, Polák), 60. Kulda. Třetiny: 1:1, 0:3, 1:1.

SC Marimex Kolín: Soukup – Hampl, Gaspar, J. Šedivý, Kolmann, Piegl, Němec, Sýkora – Vrhel, Štohanzl, Chalupa – Mucha, Kloz, Král – Síla, Moravec, Ouřada – D. Šedivý, Skořepa, Lang.

HC Slavia Praha: Hölsä – Žovinec, Klikorka, Hrdinka, Holý, Kajínek, Křepelka, Kremláček – Matěj Beran, Kulda, Guman – Průžek, Kucharčík, Brož – Knotek, Slavík, Všetečka – Havrda, Polák, Slavíček.

Zdroj: hokej.cz