Pinkas je v krátké době druhým juniorským reprezentantem, jemuž byla zákeřná nemoc diagnostikována. S rakovinou bojoval i o dva roky starší Pavel Novák, který ji úspěšně překonal. „Stejně jako Novkovi mi bylo diagnostikováno onkologické onemocnění. Operaci mám úspěšně za sebou, teď mě bohužel čeká chemoterapie," svěřil se Pinkas na Instagramu.

Osmnáctiletý obránce má na svém kontě již dva extraligové starty za hradecký Mountfield, které si připsal v sezoně 2021/2022. Minulou sezonu souběžně nastupoval v první lize a za juniorku Hradce. Ve druhé nejvyšší soutěži nejdříve oblékal dres Litoměřic, po Vánocích pak Kolína, v jehož dresu zaznamenal osmnáct z celkem čtyřiceti zápasů. „Bude to boj, ale věřím, že to zvládnu. Děkuju všem za podporu a pochopení," doplnil Pinkas.

Pod jeho příspěvkem se ihned začaly objevovat podporující zprávy od kamarádů a parťáků z hokeje. „Pinky, drž se, kamaráde," napsal například Patrik Miškář, jeho bývalý spoluhráč z Hradce a v současnosti útočník prvoligové Jihlavy. „To zvládneš," reagoval zase parťák z Kolína Petr Moravec.

Slova podpory vyjádřil i Pavel Novák, jenž před nedávnem prožíval to samé. „Všechno bude dobrý! Zvládneš to!."