Chrudim - ekonomicky zajištěný klub má obrovské ambice. Manažer Petr Tankos žádá postup. Trenér Ladislav Lubina má k dispozici takový kádr, že je Chrudim skutečně velkým favoritem soutěže. Pro Kolín těžký rival na úvod.

Benátky - v přípravě se jim dařilo, střílely hodně branek. „Defenzívu však musíme zlepšit,“ řekl kouč Luděk Škaloud. V kádru má i kolínské odchovance Nedbala s Malým a míří s nimi vysoko.

Milevsko - u kormidla stojí zkušený matador Rudolf Suchánek. Tým je dlouho pohromadě, silnou zbraní je soudržnost. Nenápadný celek může být černým koněm ligy.

Písek - po nedávném sestupu z první ligy by měl opět patřit ke špičce. Zajištění klubu však momentálně není takové, aby mohl myslet na postup.

Benešov - loňský nováček hrál loni skupinu Západ. V předsezonní přípravě zářil, ani jednou neprohrál. Jeho výkonnost je přesto tak trochu rébusem. „Máme mladý kádr, jehož cílem je play–off,“ řekl nový kouč Michal Bříza.

Tábor - rok 1 po odchodu Arpáda Györiho. Tak by se dala nazvat letošní sezona v táborském provedení. Bývalý útočník Českých Budějovic byl loni v internetové anketě označen za nejlepšího hráče druhé ligy. Jak se tým s jeho absencí vyrovná?

Nymburk - pod novým koučem Petrem Zbíralem mužstvo v přípravě nezařilo. Událostí je odchod dlouholeté opory Milana Kosejka. „Rozhodli jsme se jít jinou cestou. Budeme se věnovat výchově vlastních hráčů,“ řekl Zbíral. Nymburk po tučných letech jakoby trochu ustupoval z pozic.

Jindřichův Hradec - velká neznámá. Nedávný prvoligista měl v přípravě některé ostudné výsledky. Jenže zároveň se stal farmou finského klubu Kärpät Oulu. Až sezona ukáže, co tohle netradiční spojení přinese.

Pelhřimov - tak nějak stále podobné je působení Pelhřimova v lize. Slušný start a postupný propad tabulkou. Těžko sázet na výrazný vzestup.

Velké Meziříčí - nováček sází na osvědčená druholigová jména se žďárskou a havlíčkobrodskou minulostí. Koučem je loňský trenér Kolína Bohumil Prachař. Účast v play–off by byla překvapením.

Kutná Hora - to bude derby! Pro kolínské fanoušky je účast Sršňů přínosem. Zatím to však vypadá, že pro absolutního nováčka bude sezona pouze bojem „o život“.

Tip Deníku

1. HC Chrudim
2. HC Benátky nad Jizerou
3. SC Kolín
4. HC ZVVZ Milevsko
5. IHC Písek
6. VHS Hvězda Benešov
7. Hockey Club Tábor
8. NED Hockey Nymburk
9. Vajgar Jindřichův Hradec
10. HC Spartak Pelhřimov
11. HHK Velké Meziříčí
12. HC Sršni Kutná Hora

Sestavě dominuje šestice hráčů za Slovenska

Brankáři

84 Jakub Král
31 Jaroslav Melna (SVK)

Obránci

32 Vít Heřmanský
4 Michal Hrčka (SVK)
73 Peter Ivičič (SVK)
87 Lukáš Komárek (SVK)
8 Jan Morkes
66 Tomáš Mráz
89 Tomáš Procházka
94 Martin Rejthar (C)

Útočníci

22 Václav Adamec
21 Václav Čtvrtečka
61 Marek Grill (SVK)
88 Pavel Kubát
11 Jan Kubišta
98 Aleš Löffelmann
47 Martin Mejzr
60 David Miška
9 Pavel Pelán
20 Milan Pomichálek
6 Lukáš Skokan
19 Stanislav Skokan
69 Jiří Šebesta
16 David Šindelář
7 Miroslav Tarageľ (SVK)
? Petr Hruška

Realizační tým

Manažer: Josef Hasil
Trenér: Stanislav Bednář
Asistent: Jiří Tumpach
Sekretář: Jaromír Smeták
Lékař: MUDr. Jan Jandejsek
Kustod: Rudolf Kubač
Vedoucí týmu: Josef Lebeda, Rudolf Musílek

Domácí zápasy

Chrudim (16.9.), Nymburk (26.9.), Jindřichův Hradec (7.10.), Benešov (14.10.), Benátky (24.10.), Velké Meziříčí (28.10. vše 18.00), Písek (18.11.), Pelhřimov (25.11.), Milevsko (5.12.), Kutná Hora (16.12.), Tábor (30.12. vše 17.00).