Druholigový celek má zajištěny kvalitní posily a už se chystá zahájit trénink na ledě.

„Mrazit se na zimáku začíná 30. července. Hned jak bude plocha připravena, půjdeme na led,“ prozradil manažer Josef Hasil.

Zdá se až neuvěřitelné, že bude v Kolíně led tak brzy. V nedávné minulosti to tradičně býval problém. „Řekli jsme řediteli zimáku, kdy potřebujeme začít. A pomohlo nám město,“ řekl Hasil.

Na mužstvo staronového kouče Stanislava Bednáře čeká sedm přípravných zápasů. Ale pozor: ten první až 21. srpna v Havlíčkově Brodě. Do té doby bude tým tři týdny pouze trénovat. „Je to přesně podle přání trenéra,“ vysvětlil Hasil.

Doma se Kolín v přípravě představí proti Roudnici, Benátkám a Nymburku.

Pokud vás hokejové dění zajímá, určitě byste neměli chybět na tribuně alespoň v jednom z těch zápasů.

Co uvidíte? Slovenského gólmana Melňu a několik dalších jeho krajanů. Kolínské navrátilce Šebestu, Mišku, či Pomichálka. Mladé „pušky“ Procházku s Mejzrem, miláčka publika Pelána a snad i skvělého odchovance Kubištu.

„V pondělí ještě budeme jednat, ale s jeho návratem to vypadá slibně,“ tvrdí Hasil.

Zajímavým způsobem bude vyřešen příchod slovenských hráčů z manažerské skupiny bývalého košického útočníka Vlastimila Plavuchy. „Měli by tu mít osobního sponzora, který je bude platit. Dva Slováky už máme hotové, další budeme testovat. Zůstat by jich mělo pět, všechno kluci do 24 let. Čekám od nich, že budou patřit k nejlepším v soutěži,“ řekl Hasil.