Nyní můžete alespoň chvíli na smutné období zapomenout. A ptáte se jak? Sekretář klubu SC Kolín Jaromír Smeták společně s webmasterem kolínských internetových stránek Ondřejem Francem pro fanoušky připravili hokejovou publikaci „Kolín mezi mantinely“. „Měla by vyjít někdy těsně před soutěží. Teď je v tiskárně,“ hlásí Jaromír Smeták.

Jak a proč vznikla tato publikace? „Především proto, že jsme cítili potřebu něco udělat. Hokej dospělých několik sezon pokulhává za slavnými tradicemi, což je vidět v hledišti. Ale to bylo v minulosti také a bylo hůře, kdy se sestoupilo do kraje. A zase se podařilo najít cestu, jak z toho ven a určitě se to podaří i v blízké budoucnosti,“ uvedl Smeták. „Vždyť v záloze jsou dnes ti nejmenší, kteří postupně dorostou a budou šířit slávu kolínského hokeje. Pohledy do té nejstarší historie ukazují na hrdost ke klubovým barvám a příslušnost k městu Kolín. Chceme se pokusit tyto vlastnosti obnovit už od těch nejmenších adeptů hokejového umění. Pokud se to alespoň trochu povede, naše práce nad hokejovou historií v Kolíně měla smysl a to byl cíl našeho snažení,“ dodal.

Práce nad hokejovou historií zabrala sice mnoho času a úsilí sháněním historických dokumentů, studia literatury, dobového denního tisku, ale oba toho nelitují. „Určitě to stálo za to,“ podotkl Ondřej Franc. „I tak se čtenářům omlouváme za případné zjištění nepřesností. Jsme si vědomi, že se nám do knížky nepodařilo zahrnout všechny osobnosti, ale skládali jsme získané údaje jako mozaiku, mnohdy bez možnosti konkrétní konzultace. Jestli jsme někoho opomněli jmenovat, či zdůraznit, určitě to nebyl úmysl a hluboce se omlouváme. Dík za tradici ledního hokeje v Kolíně patří všem, kteří kdy oblékali klubové barvy, organizačně zajišťovali činnost oddílu,“ řekl Smeták.

Celá publikace vyjde na 200 000 Kč. Cena jednoho výtisku se bude pohybovat kolem 160 až 170 Kč. „Sehnali jsme několik sponzorů a svým dílem přispělo i město. Všem těmto subjektům děkujeme,“ uzavřel Jaromír Smeták. „Snad se to fanouškům bude líbit.“