Nymburk – Kolín 5:2

Byli to hosté, kdo začal náporem, který navíc zvýraznila přesilovka, ovšem domácí se ubránili a v 7. min. v početní výhodě udeřili. Kříž vypálil od modré, Hloušek prodloužil na Velechovského a ten poprvé rozvlnil síťku za zády hostujícího gólmana. Ve 12. min. si najel mezi nymburské beky Manhart a bekhendem mezi nohy Rückla vyrovnal. Chvíli na to ale hráli domácí znovu v početní výhodě a znovu ji dokázali využít. Tentokrát bombou od modré propálil vše Cicvárek a domácí znovu vedli.

Hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky zachytil Lukáš Krejčík rozehrávku hostů v jejich obranném pásmu a pohotovou střelou potřetí překonal Blažka. Ten po třetím inkasovaném gólu odjel na střídačku a nahradil jej Truhlář. Hosté se nevzdávali a o dvě minuty později se znovu dotáhli na jednogólový distanc a znovu to bylo bekhendovou střelou. Mejzr zůstal chvilku nekrytý před Rücklem a pohotově dorazil puk přesně do růžku. Gólovou přestřelku ukončila další minela hostů v jejich obranném pásmu. Vacek obral o puk jednoho z kolínských beků a pohodlně jej zasunul za bezmocného Truhláře. Kolín pak měl možnost tří přesilovek v řade za sebou, ovšem skóre se neměnilo ani po šanci Skokana ani po Jonášově blafáku, který skončil na tyči.

To co nešlo hostům – proměňování přesilovek, šlo naopak náramně domácím. Ve třetí třetině přidali ve dvojnásobné přesile pátý gól a definitivně rozhodli.

Branky: 7. Velechovský (Hloušek, Kříž), 15. Cicvárek, 22. L. Krejčík, 24. Vacek, 49. Toma (Krejčík M.) – 12. Manhart (Kubát), 23. Mejzr (Pomichálek, Jonáš). Rozhodčí: Vokřál. Vyloučení: 8:7. Využití: 3:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 400. Třetiny: 2:1, 2:1, 1:0. Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Nymburk: Rückl – Vlach, Kříž, Krejčík, Švácha, Drak, Kaulfus, Cicvárek – Martinec, Protivný, Vacek – Mareš, Krejčík L., Zvolenský – Dvořák, Sirotek, Toma – Velechovský, Šimek, Hloušek.

Kolín: Blažek (22. Truhlář) – Nedbal, Tondr, Pýcha, Morkes, Rejthar, Přibyl, Procházka, Kopecký, Nekvasil, Pospíšil, Skokan, Mejzr, Pomichálek, Jonáš, Manhart, Kubát, Čtvrtečka, Ježek, Javůrek, Musil.