Teprve čtrnáctiletá dívka vyfoukla ocenění všem starším soupeřkám a právem se může radovat z prestižního ocenění. „Pocit je to samozřejmě příjemný. Je to pro mne velká odměna za celoroční dřinu a moc si toho vážím,“ svěřila se nejlepší hokejistka v republice Kateřina Mrázová.

Jak to tak bývá, taková cena se získává za hokejové výkony. Jakých akcí jste se letos jako hráčka ženského hokejového týmu zúčastnila?

V základní části jsem odehrála pár utkání za Lvice z Berouna. Ty ale nepostoupily do play-off, tak mě požádalo o výpomoc Kladno. S Kladnem jsem pak byla téměř při všech utkáních. V závěrečné tabulce jsme skončily druhé. Nejdůležitější a nejlepší pak pro mne byla nymburská kvalifikace na MS žen do 18let ve Vancouveru. Na mistrovství světa jsme se kvalifikovaly.

Co vás čeká v ženském ledním hokeji v příštím roce?

V příští sezoně budu hrát zase v Berouně za Lvice a v lednu příštího roku bude MS žen do 18 let v Kanadě ve Vancouveru. Tam se moc těším.

Hokej hrajete i za chlapce v Kolíně. Jak to budete mít nyní, čeká vás už dorostenecká kategorie nebo ještě boje za devátou třídu?

Za dorost jsem si už párkrát zahrála a myslím, že letos budu hrát za devítku i dorost. Záleží to ale samozřejmě na trenérovi.

Neplánujete odchod z Kolína za čistě ženským hokejem?

Tento rok bych ještě chtěla hrát v dorostu a devítce Kolína. Potom bych ale ráda zkusila hokej v Kanadě.

Kromě ledního hokeje jste dosáhla také značných úspěchů v in-line hokeji. Před měsícem jste si přivezla stříbrnou medaili z mistrovství světa ze Španělska. Jak jste se dostala do reprezentačního výběru?

Ženský in-line hokej hrají převážně hokejistky. Každý rok po sezoně probíhá soustředění hráček před MS, ze kterého se vytvoří reprezentační výběr. Poprvé jsem hrála in-line hokej v loňské sezoně, kde jsme na MS v Detroitu skončily čtvrté.

Turnajem jste prošly až do finále, kde jste prohrály s USA. Jaký byl celý šampionát?

Zápasy byly velmi těžké. Bylo to hodně vyrovnané. Celé jsem si to užila, bylo to prima. Navíc se sešla i dobrá parta.

Jak moc se in-line hokej liší od klasického hokeje?

Určitě se liší, hraje se trochu jinak a do toho se odvíjí i jiná taktika. Myslím, že je to dobrý doplňkový sport k lednímu hokeji.