Pětadvacetiletý brankář Jaroslav Melna už zakusil slovenskou extraligu, teď ale před ním stojí úplně jiná výzva. „Chtěl bych Kolínu pomoci postoupit výš,“ říká sympatický chlapík, který přestoupil z Liptovského Mikuláše a minulý víkend byl na turnaji O pohár SNP v Banské Bystrici vyhlášen nejlepším brankářem. Kolín na přípravné akci obsadil druhé místo v konkurenci čtyř soupeřů ze slovenské první ligy a polské extraligy.

Mluvil jste o postupu. Kolínský tým to tedy opravdu myslí s bojem o čelo druhé ligy vážně?

Určitě. Máme kvalitní tým. Přípravu jsme sice nezačali nejlépe (porážkou 2:6 od Benátek – pozn. red.), ale naše výkony jdou nahoru. To, že tady existuje vize o něco hrát, mě sem přivedla.

Zrovna jsem se na to chtěl zeptat. Jak se v Kolíně ocitne gólman, který chytal i v extralize?

Do Liptovského Mikuláše koupili vyrovnanou dvojici brankářů. Byl bych až trojka. Ale já chci hlavně chytat. V létě jsem mluvil s Mirem Tarageľem, který tu odehrál závěr minulé sezony. Říkal, že to tady není špatné. I proto jsem na nabídku Kolína kývnul. Navíc druhá liga v Česku je kvalitnější než první liga na Slovensku.

Co víte o Kolínu kromě toho, že hraje druhou hokejovou ligu?

Zatím nic. Ale určitě se to zlepší. (smích)

Ani noční život jste zatím nepoznal?

Kdepak. V týdnu jsou tréninky a na víkendy ještě pořád jezdím domů na Slovensko. Mám tam i přítelkyni, takže je proč se vracet. V sezoně už to takhle nepůjde, tak toho ještě využívám.

Takže jste v Kolíně zatím sám?

Zatím ano. Bydlím v centru města s Pavlem Pelánem, ale pracuje se na samostatném bydlení. Až se to vyřeší, přijede sem za mnou i přítelkyně.

Co říkáte kolínskému hokejovému prostředí na nepříliš moderním zimním stadionu? Nebyl jste zvyklý na větší luxus?

To byste se divil, jaké jsou u nás leckde podmínky. Horší než tady. A já na tohle ani moc nehledím. Starám se o to, abych dobře potrénoval a pravidelně chytal. To je pro mě nejdůležitější.

Chcete pravidelně chytat. Trenér Bednář ale prohlásil, že v sezoně dostanete rovnou šanci vy i domácí odchovanec Jakub Král. Nebude to pro vás demotivující?

Naopak! Zdravá konkurence nám může jen prospět. O místo jedničky se rád férově poperu, protože jsem nepřišel vysedávat na střídačce. Boj s Kubou mě požene dopředu. Pokud mám být posila, musím být prostě lepší než domácí odchovanec.

 

Jaroslav Melna

25 let, svobodný
Povolání: profesionální hokejista
Kariéra: Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Kolín
Vzdělání: maturita v oboru automechanik, elektromechanik
Nejoblíbenější jídlo: zapečená brokolice se sýrem
Nejoblíbenější pití: multivitamínový džus
Koníčky: přítelkyně a hokejbal