„Stal jsem se manažerem klubu na plný úvazek. Od pondělí 4. června pracuju pouze pro hokej,“ prozradil Josef Hasil.

Sportovním manažerem byl i v minulých dvou sezonách, jenže to funkci vykonával vedle dalšího náročného zaměstnání. „Teď jsem stál před rozhodnutím skončit, nebo přejít jen k hokeji. Měsíc jsem nabídku zvažoval a nakonec kývl,“ řekl Hasil.

Práce ho čeká pořádná porce. Mužstvo totiž nemá pořádnou letní přípravu, navíc hráčům zatím nebyly vyplaceny všechny peníze za loňskou sezonu. „Já s tím ale žádný problém nemám,“ vzkázal útočník Pavel Pelán. „S panem Hasilem normálně komunikujeme a máme dohodnutý termín, kdy bude dluh uhrazen.“

Pro kolínské fanoušky je hokej sportem číslo 1. Zůstane jím?

Vsadíme na mladé hráče, řekl manažer

Dlouho zvažoval všechna pro a proti. Pak se rozhodl, že opustí místo ředitele divize v prosperující firmě a usedne na horké křeslo profesionálního manažera kolínského hokejového klubu.

„Nechtěl jsem utíkat z boje,“ řekl Josef Hasil.

Sportovním mažerem hokejistů jste už dva roky. Co se tedy nyní změní?

Už nebudu sedět na dvou židlích. Budu pracovat jen pro hokej, na zimním stadionu už mám kancelář. Stalo se tak díky velké vstřícnosti prezidenta klubu Václava Vlasáka.

Je jasné, že teď máte plnou hlavu starostí. Co třeba nový trenér?

Do týdne by jeho jméno mělo být známé. Už jsme jednali se dvěma, kteří nakonec odmítli. Proto se to protáhlo.

A hráčský kádr?

Budeme se muset zaměřit na odchovance. Jasnou snahou bude, aby se do týmu zabudovalo co nejvíce mladých. Přivedeme i několik kluků z juniorské extraligy.

Říkáte, že chcete sázet na odchovance. Ti zkušení jsou ale na odchodu…

Karel Nedbal avizoval svůj zájem odejít do Benátek ihned po skončení loňské sezony. Kvůli Pepovi Malému mi volal nymburský šéf Netík. O dalších odchodech nic nevím.

Nabídku z Nymburka má údajně i Čtvrtečka.

O něm se mnou nikdo nejednal.

Dá se prozradit, odkud by měly dorazit ty juniorské posily?

Jsme dohodnuti na spolupráci s Hradcem Králové a částečně i s Libercem. Výraznější hráčská kompenzace dorazí také z Benátek výměnou za Karla Nedbala. Je tu i příslib dalších zhruba pěti kvalitních posil, ale v tomto případě zatím nemohu být konkrétní.

Před několika týdny jste říkal, že máte vypracovat projekt pro kolínskou radnici. Klub v ní měl naznačit, jak by mohla vypadat další spolupráce s městem. Už je nějaký výsledek?

Z města vidím pozitivní signály. I proto jsem funkci manažera přijal. Nedávno byl do správní rady klubu dosazen lékař Jan Jandejsek, který bude právě zástupcem radnice. O zmiňovaném návrhu se bude teprve jednat, snad v nejbližších dnech budeme vědět více.

Vaše slova znějí slibně. Proč se ale takhle nezačalo pracovat o něco dříve? Hráči si teď stěžují na špatnou letní přípravu.

Donutila nás k tomu finanční situace. Ubezpečuji vás, že nejsme zdaleka jediným podobným případem. Já jsem také musel předat svou pozici ve firmě svému nástupci, a to nešlo ze dne na den. Zvolili jsme formu přípravy s juniorkou, a kdo chce, může s ní poctivě trénovat.

Je pravda, že klub dluží hráčům peníze?

Ano, to je pravda. V tomto týdnu mají dorazit peníze, které jsou na vyrovnání závazků určeny.