V těchto pěti bodech je seřazeno šest týmů, takže tabulka je opravdu vyrovnaná. Naposledy Kozlové vybojovali důležité tři body nad Táborem. Vyhráli 4:2.

„Náš výkon jde postupně nahoru. Hodně jsme v zápase proti Táboru bruslili. Svým pohybem jsme nutili soupeře k chybám. Oni se málo dostávali do přečíslení. To rozhodlo. Pohyb a taky důrazné dohrávání soupeře," pochvaloval si trenér Jiří Seidl.

Tábor zlobil Kozly pouze v přesilovce. Ze tří početních výhod využil dvě. A pokaždé to bylo velmi rychle. První po šesti vteřinách, druhý po patnácti vteřinách. ,,Ten první byl takový zvláštní. Dva hráči jeli nahoru na beka, kterému se nepovedla střela, ale odrazilo se to na dorážku. Ten druhý jsme se špatně přetočili, soupeř měl dost času. Nezvládli jsme to," popsal oba dva gólové momenty soupeře Jiří Seidl.

Zatímco Tábor dokázal skórovat v nestandardním počtu, Kozlové se naopak prosadili vždy ve hře pět na pět.

Nejdřív ukázal individuální dovednost Krajňák, po něm Netušil využil Černého přihrávku zpoza brány, Pipek chytře vyzrál v brejku na obránce i gólmana Tábora a Panna po šestnácti vteřinách na začátku poslední třetiny skóroval parádně pod víko.

Kozlové se museli proti Jihočechům obejít bez několika hráčů. Horyna dostal šanci v pardubickém áčku, v obraně ho nahradil Jiří Kadlec starší. „Další hráči chyběli kvůli zranění," podotkl Seidl.

Naopak na staré místo se vrátil brankář Vladislav Koutský. „Koutský odjel do Německa, ale podmínky, které měl dohodnuté, nebyly splněné, takže se vrátil a bude s námi pokračovat do konce sezony," objasnil Seidl.

KOZLOVÉ ZAJÍŽDĚJÍ NA LED LÍDRA

Ten má teď opět kvalitní brankářskou dvojici. O tu se může opřít již ve středečním duelu v Havlíčkově Brodě.

Tým z Vysočiny je v tabulce první, na druhé místo má náskok osm bodů, na šestý Kolín třináct bodů a přesto je jediným týmem, který ještě Kolín nedokázal letos obrat ani o bod. To se povedlo dokonce i poslednímu Jindřichovu Hradci.

„Havlíčkův Brod je hodně silné mužstvo. Někteří z hráčů mají extraligové parametry. Když podáme výkon jako doma proti Táboru, můžeme přivézt body," uvedl Jiří Seidl.

Kolín v letošní sezoně Havlíčkův Brod dvakrát porazil. Vždy 3:2. Havlíčkův Brod od poslední prohry v Kolíně ztratil jen dva body, a to doma v derby se Žďárem, jinak byl stoprocentní.

Kozlové jedou na Vysočinu v dobré náladě. Třikrát v řadě doma vyhráli.

Zápas v Kotlině začíná v 18 hodin.