Kolín – Rokycany 4:4

Utkání bylo vyrovnané a pestré. Hned první třetina byla ochucena šesti góly. Do vedení se v sedmé minutě dostali hosté, kteří se z kruhů prosadili ve hře čtyři na čtyři. Odpověď Kolína přišla záhy. Z trestné lavice se vyřítil rychlík Pavel Kubát, který si předal puk s Martinem Mejzer a sám kličkou do bekhendu zakončil – 1:1.

O krok vpřed se však znovu dostali hosté, kteří trestali dvojnásobné vyloučení domácích. Kolínská reakce byla znovu rychlá. Pýcha přes celé kluziště nahrál na modrou Štěpánu Kunáškovi. Ten pohotově přenechal puk dojíždějícímu Pištovi, který udeřil razantně mezi betony – 2:2. V závěru třetiny se do vedení poprvé v zápase dostali i Kozlové. V přesilové hře znovu zazářila dvojice Kubát – Mejzr, střelecký post si tentokrát vyměnili. Do třetice se však radovali i hosté a znovu využili vyloučení Kolína – 3:3.

Zbylé dvě dvacetiminutovky už gólové hody nepředstavily. V prostřední části se do gólového náskoku vyšvihly Rokycany. Domácí roztěkanost vyvrcholila ve 34., kdy Kolín v útočné třetině ztratil puk a hosté se v přečíslení nemýlili – 3:4. Záverečná branka utkání pak padla sedm minut před koncem. A opět u ní nechyběl Pavel Kubát. Tentokrát si správně porozumněl s Beňovským a Štěpánem Kunáškem a zakončoval do prázdné – 4:4. „Bylo to velice kvalitní utkání,“ konstatoval kolínský kouč Petr Buben. „Doplatili jsme na to, že jsme byli hodně vylučovaní. V první třetině jsme kvůli tomu dostali všechny tři góly. Musím smeknout před soupeřem, je to kvalitní mančaft. Bylo to dost vyrovnané utkání. Mohli jsme vyhrát, ale i prohrát, takže remíza je pro oba celky zasloužená,“ dodal.

Stínem utkání bylo zranění pro Martina Mejzra, který dostal pukem do úst. Přišel o přední zub. „Další dva zuby vedle toho vypadlýho se mi kývaly, ale lékaři je zafixovali a snad i zachránili,“ doufá Mejzr.

Branky: 9. Kubát, 15. Pišta, 18. Mejzr, 53. Kubát. Rozhodčí: Vokřál. Vyloučení: 12:10, navíc Mejzr (KO) a Krásný (RK) 10 min OT. Využití: 2:2. Diváků: 75. Třetiny: 3:3, 0:1, 1:0.

Kolín: Truhlář – Klement, Pýcha, Kopecký, Procházka, Pohl, Barták – Kunášek J., Pišta, Kunášek Š. - Hutla, Javůrek, Honz – Mejzr, Kubát, Beňovský - Pecka