Hokejisté Kolína dvakrát dotáhli jednogólový náskok Sršňů, ale nakonec to bylo málo. Kutná Hora dala branku třetí a potřetí v sérii těsně vyhrála. Kozlům sezona skončila.

Kolín – Kutná Hora 2:3

I ve třetím zápase série prvního kola play off to byly nervy až do konce. V prvním duelu Kozlové dohrávali zápas, ve kterém prohrávali o gól, v početní převaze a sahali po remíze. Ale nedosáhli. V Kutné Hoře došlo utkání do prodloužení. Vítězný gól nakonec vsítili Sršni. A v neděli Kolín v závěru také tlačil. Stejně jako v prvním domácím utkání play off prohrával těsně 2:3 a šel za vyrovnáním. Jenže k němu také nedošel.

Sršni se radovali z výhry 3:2 a postupu do druhého kola play off, ve kterém narazí na letos suverénní Písek. Ten porazil 3:0 na zápasy borce Nymburka.
Kozlové dřeli a makali. Elán, bojovnost a nasazení z nich čišely. Ale malinko chybělo.

Sršni šli v úvodním dějství do vedení, ale byl to Kolín, kdo pak hřišti vévodil. Na Kalouska šla ve druhém dějství jedna střela za druhou, a i když to dlouho trvalo, kolínští fanoušci se dočkali, Kozlové vyrovnali.

Na konci druhé třetiny Karel Nedbal konečně může zvednout ruce nad hlavu. Slaví branku. Dvakrát akci jak přes kopírák zahodil. Jednou přestřelil, podruhé jeho pokus vytěsnil Kalousek betonem. Ale do třetice mu to vyšlo. Sjetí před bránu, přihrávka od Musila, střela z první. Gól. Je vyrovnáno – 1:1.

Podobný pocit zažívají Kozlové znovu v 53. minutě, když Pomichálek reaguje na branku Vylíčila a vyrovnává na 2:2. Tribuny v tu chvíli ožívají a ženou kolínské borce kupředu. Ale čtyři minuty před koncem přichází třetí branka hostí. Druhá branka Adama Vylíčila, která rozhodla utkání a poslala Sršně do druhého kola vyřazovacích bojů. V přesilové hře využil zaváhání kolínské obrany, přešel přes beka a trefou do bekhendu zakončoval.

Kolínu skončila sezona.


Branky:
39. Nedbal (Musil), 53. Pomichálek (Morkes) - 11. Bláha (Nakládal, Heřmanský), 45. Vylíčil (Nakládal), 56. Vylíčil (Pavlík). Rozhodčí: Pokorný – Plch, M. Tasch. Vyloučení: 7:6, navíc Česnek 10 min OT. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:2. Diváci: 1100. Konečný stav série: 0:3.

Kolín: Blažek – Nedbal, Tondr, Hanzl, Spudil, Pýcha, Procházka – Skokan, Musil, Malý – P. Morkes, Pomichálek, Pospíšil – Mejzr, Kubát, Čtvrtečka.

Kutná Hora: Kalousek – Kadlec, Nakládal, Pavlík, Heřmanský, Florian, Rejzek – Vylíčil, Beránek, Králíček – Hemský, Bláha, Křišťan – Prachař, Adamec, Česnek - Sladký.

Tereza Hölzlová