Páťáci jsou osmí v republice

KOLÍN - Nejstarší hokejoví reprezentanti Kolína už mají dávno po sezoně. Jedni z nejmladších ale stále ještě reprezentují svůj oddíl. A dobře. O prvním dubnovém víkendu se totiž pátá třída zúčastnila Mistrovství České republiky v Brně, kam se probojovala po suverénní jízdě soutěží.

12.4.2007

Mladí kolínští hokejisté mají za sebou výbornou sezonu. Tu završili finálovým turnajem v Brně, kde v konkurenci zvučných klubů obsadili konečnou osmou příčku.Foto: DENÍK/René Volf

Svěřenci trenéra Petra Martínka za celý ročník prohráli jediný zápas z celkových třiceti šesti a po zásluze tak vybojovali účast mezi českou elitou. Vítkovice, České Budějovice, Hradec Králové, Sparta, Plzeň, Jihlava, Zlín, Ústečtí Lvi nebo domácí Kometa Brno, takovým protivníkům museli Kozlíci čelit. V této tvrdé konkurenci nakonec skončili osmí a trenér Petr Martínek je rozhodně spokojený: „Z mé strany je určitě spokojenost. Byl to skvělý turnaj a myslím, že jsme kolínský oddíl skvěle reprezentovali. Z úst organizátorů akce jsme patřili k nejlepším mužstvům po herní stránce i co se týče chování hráčů.“

První den za dvě remízy

Jízdu dvouskupinovým turnajem začali Kozlové coby účastníci skupiny B již v pátek. V prvním zápase se smírně utkali s Jihlavou 2:2 a i druhý zápas s Ústeckými Lvi Kozlům vynesl bodík. „Byly to vyrovnané zápasy. Proti Jihlavě jsme měli nepatrně více ze hry, ale dvě minuty před koncem jsme soupeře nechali vyrovnat. Proti Lvům jsme začali špatně a soupeř se po zásluze ujal vedení 3:1. Pak se mu ale zranil gólman, dostali jsme se do vedení 3:4 a výhru jsme ztratili opět až v posledních vteřinách hry,“ popsal první den velkého turnaje kouč Petr Martínek.

Ve znamení finalistů

V sobotu čekal na Kolín největší favorit na titul mistra republiky, domácí Kometa Brno. Kozlové ale překvapili a ujali se vedení. Dlouho jim však nevydrželo. Záhy se projevila větší síla a zkušenost domácích, kteří nakonec v zápase dominovali.

V neděli pak Kozlové sehráli bitvu o druhé postupové místo mezi čtveřici nejlepších se Zlínem. Po první bezbrankové třetině se do vedení dostali znovu kolínští mladíci, když se ujala přesná trefa Nedbala. Na začátku třetí třetiny zlínští hráči vyrovnali a převzali iniciativu. „My jsme pak už jen bránili a v poslední minutě jsme dostali dva góly. Přestože to byl náš nejlepší výkon na turnaji, prohráli jsme,“ hlesl Martínek.

Koncovky Kozlům zakleté

Nepostup do finálové skupiny pro Kozly ale neznamenal konečnou. V závěrečném dni turnaje totiž měli možnost poprat se o celkové sedmé místo, a to v utkání proti Hradci Králové. I v tomto utkání šli kolínští hokejisté do vedení. I tentokrát ho však ztratili v poslední minutě. „Začali jsme se bát o výsledek, to vedlo k vyrovnání a jako v každém z předešlých utkání jsme dostali poslední branku v úplném závěru,“ popsal utkání kolínský kouč. „To, že jsme nezvládli koncovky, je odraz celé sezony. Během celého roku jsme nezažili těžké utkání, kromě zápasu s Mladou Boleslaví. Je to škoda, ale doufám, že si z toho kluci vezmou ponaučení,“ dodal.

„Ještě bych chtěl poděkovat všem hráčům a členům vedení mužstva za vzornou reprezentaci. A děkuji i rodičům, kteří na zápasy dojížděli a vytvořili skvělou atmoféru,“ uzavřel Martínek.

Výsledky

Kolín– Jihlava 2:2 (1:0, 0:1, 1:1). Branky Kolína: Pipek, Král.
Ústí n. L. – Kolín 4:4 ( 2:0, 1:2, 1:2). Branky Kolína: Lakatoš 2, Pipek, Mašín.
Kometa Brno – Kolín 7:2 (3:1, 3:1, 1:0). Branky Kolína: Lakatoš, Husa.
Zlín – Kolín 3:1 (0:0, 0:1, 3:0). Branka Kolína: Nedbal.
Kolín – Hradec Králové 1:2 (0:0, 0:0, 1:2). Branka Kolína: Pipek.

Sestava Kolína: Martínek, Veselý – Hájek, Mašín, Nedbal, Křeček, Richter, Plaček – Lakatoš, Málek, Chábera, Kozák, Husa, Král, Marek, Pipek, Langmaier, Limon. Trenéři: Petr Martínek, Dušan Pešek, Jiří Krásný. Vedoucí mužstva: Libor Hájek. Lékař a kustod: Josef Kunášek.