Kolín – Nymburk 4:1

Třetí třetina začíná. Kozlové si do ní přinášejí jednogólový náskok. Poté, co Nedbal v úvodní části přesnou střelou proměnil od modré dvojnásobnou přesilovku, mají domácí výsledkově mírně navrch, ale rozhodnuto nic není. Hraje se vyrovnaná bitva.

Ale už jen chvíli. Kolínští v úvodu poslední dvacetiminutovky totiž rychle mění nejen skóre, ale i obraz hry. Pomichálek proměňuje přesilovku a dvacet vteřin na to doráží Dulovec. Dvě rychlé branky srážejí Nymburk do kolen. Kolín vede 3:0. Na zvrat nemají hosté herně, ani psychicky. Dobře rozjetý zápas jim zkrátka nakonec nevychází podle představ.

A to je gólman Rückl držel dlouho. Na mladém brankáři si vylámal zuby třeba kolínský kapitán Josef Malý, forward třetí lajny, exnymburský Martin Dulovec a další, a nejen jednou. Podle slov kolínského trenéra Stanislava Bednáře byli oba gólmani nejlepšími hráči utkání. Kolínský Jiří Blažek z něj ale odešel narozdíl od nymburského Rückla jako vítěz.

A to i když si v závěru krapet zanadával. Nadosah měl totiž kromě výhry i nulu. Ale nepodařilo se. K udržení čistého konta mu chybělo osmačtyřicet vteřin, ale chyba jeho spoluhráčů mu ji vzala. Nájezd tři na jednoho a přesná trefa mezi betony znamenala branku Nymburka. Pro Nymburk sice v součtu nic neznamenala, ale padla.

Kozlové, kteří přidali ještě trefu do prázdné, si z prvního utkání sezony odnesli vítězství 4:1.

Branky: 12. Nedbal (Musil), 43. Pomichálek (Kubišta, Pýcha), 44. Dulovec (Mejzr), 60. Kubišta – 60. Zákoutský (Kinkor, Martinec). Rozhodčí: Poskočil – Štětina, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 3:1. Diváci: 700.
Kolín: Blažek – Nedbal, Procházka, Pýcha, Přibyl, Drak, Kubát (Poláček) – Skokan, Musil, Malý – Morkes, Pomichálek, Kubišta – Mejzr, Pospíšil, Dulovec – (Čtvrtečka, Hloušek, Manhart).
Nymburk: Rückl – Hataš, Müller, Sem, Zákoutský, Krejčík, Kozák, Pánek, Vlach – Dvořák, Sirotek, Klíma – Zvolenský, Šimek, Hladík- Kinkor, Martinec, Liška.